Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Přemýšleli jste někdy jaké by mělo být zaměstnání, které Vás opravdu baví? Práce, na kterou se těšíte a trávíte v ní více času, než je často nutné. Činnost, která není jen zdrojem obživy, ale je i vášní, sebevyjádřením s možností uplatnění své kreativity. Práce, kde jste sami pány svého času, ale zároveň je jen na vás, jaký bude výsledek.

A co focení? Dá se jím uživit? A co víc, dobře uživit? Ano dá. Cesta není lehká, je na ní hodně překážek, které se často zdají jako v každém podnikání na začátku nepřekonatelné, ale ti, co vydrží jsou za svou píli odměněni. Kde jinde můžete naplno rozvinout a zvěčnit své vnímání světa než přes hledáček objektivu, procestovat všechny kouty světa nebo se poznat s obdivovanými celebritami.

fotoexpo-foto

Svůj sen stát se profesionálním fotografem si splnil i Martin Krystýnek, který se profesionálnímu focení věnuje od roku 2010 a jen za posledních 5 let získal více jak 350 mezinárodních ocenění, čestných uznání či nominací v nejprestižnějších fotografických soutěžích po celém světě. Raketový start fotografické kariéry zažívá i Miloš Nejezchleb, který se věnuje umělecké konceptuální fotografii od roku 2016. Od té doby získal přes deset mezinárodních ocenění, vystavoval v Paříži, Benátkách, Torontu a letos se chystá do dalších světových měst. Uspět ve svatební fotografii se jednoho dne rozhodl také Petr Pělucha, který své začátky komentuje slovy:

Měl jsem foťák v ruce a rozhodl jsem se, že budu svatebním fotografem. Nic jsem vlastně neuměl, jen hezky cvakat. Na přežití první zimy jsem si musel půjčit peníze, a to mi bylo proti srsti. Rozhodl jsem se, že se musím naučit, jak ve svatební fotografii uspět… A podařilo se. Petr dnes patří mezi nejlepší české svatební fotografy. Oceňován je i v zahraničí.

Pokud i vy máte své fotografické sny a cíle a focení je vaším vysněným povoláním, přijďte se inspirovat 19. října do Národního domu na Vinohradech. Koná se zde již 7. ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO, kde vám více jak čtyřicet předních fotografů povypráví, jaká byla jejich cesta. Možná je to ten okamžik, který nastartuje i vaši kariéru.

fotoexpo_1000x400
fotoexpo-foto

Související články

Dnes nejčtenější

.