Zavřít reklamu

Společnosti Samsung vydala betaverzi One UI 2.0 na Android 10 pro smartphone Galaxy S10. Betaverze přináší řadu novinek, změn a nových funkcí. Na co přesně se uživatelé mohou těšit?

Jednou z novinek v One UI 2.0 je podpora gest podobných těm, která mohou znát například majitelé iPhonů. Posunutím prstů směrem nahoru z dolní části displeje se dostanete na domovskou obrazovku, posunutím vzhůru a podržením se zobrazí multitasking menu. Pro návrat stačí posunutí prsty z levé či pravé strany displeje. O původní gesta ale One UI 2.0 uživatele nepřipraví – je tedy na volbě každého, pro jaký systém ovládání se rozhodne. K dispozici budou rovněž i standardní navigační tlačítka, a to ve výchozím nastavení.

S příchodem One UI 2.0 se změní také vzhled aplikace fotoaparátu. Pod tlačítkem spouště se již nebudou zobrazovat všechny režimy fotoaparátu. S výjimkou režimu pro fotografii, video, Live Focus a Live Focus video najdete všechny ostatní režimy fotoaparátu pod tlačítkem „More“. Z této sekce ale můžete jednotlivé ikonky vybraných režimů přetáhnout ručně zpět pod tlačítko spouště. Při zoomování za pomoci prstů se vám zobrazí možnost přepínání mezi 0,5x, 1,0x, 2,0x a 10x zoomem. S One UI 2.0 získají uživatelé také možnost záznamu obrazovky jak se zvuky v telefonu, tak i z mikrofonu, stejně jako možnost přidat k záznamu obrazovky také záznam z přední kamery fotoaparátu.

One UI 2.0 také umožní uživatelům deaktivovat zobrazení informací o nabíjení na displeji Galaxy Note 10. Zároveň také přibyde detailnější zobrazení informací o stavu baterie, majitelé zařízení s funkcí Wireless PowerShare zase získají možnost nastavit deaktivaci nabíjení jiného přístroje za pomoci této funkce. Zatímco v Android Pie se nabíjení automaticky zastavilo při 30 %, nyní bude možné nastavit až 90 %.

Pokud budete chtít u Samsungu Galaxy S10 začít používat režim ovládání jednou rukou, budete ho muset aktivovat gestem posunutí ze středu dolní části obrazovky směrem do kraje spodní části displeje. Pro ty, kteří se rozhodnou využívat tradiční navigační tlačítka, bude pro přechod do tohoto režimu fungovat dvojité poklepání na home button namísto dosavadního trojitého.

V rámci funkce Digital Wellbeing bude možné u režimu soustředění deaktivovat veškeré notifikace a aplikace, přibudou také novo prvky rodičovské kontroly. Rodiče budou nově moci na dálku sledovat míru využívání smartphonu jejich ratolestí a nastavit limity pro čas strávený u obrazovky, stejně jako limity pro používání aplikací.

Noční režim získá „googlovské“ pojmenování Dark Mode a stane se ještě tmavším, takže bude ještě lépe šetřit zrak uživatelů. Co se změn vzhledu uživatelského rozhraní týče, dojde ke zmenšení ukazatele času a data na notifikační liště, zatímco v menu nastavení a u některých nativních aplikací naopak horní polovinu obrazovky zabere pouze název aplikace či položky menu. Animace mají v One UI 2.0 znatelně hladší chod, tlačítka pro ovládání hlasitosti získají nový vzhled a přibudou také nové světelné efekty. Některé z aplikací Samsungu budou obohaceny o nové možnosti – u Kontaktů se jedná například o možnost obnovení smazaných kontaktů do 15 dnů, kalkulačka zase získá schopnost převodu času a jednotek rychlosti.

Android-10-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.