Zavřít reklamu

Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold je již nějakou dobu konečně venku – a zdá se, že tentokrát se mu daří vyhnout se veškerým problémům. Minulý týden tato novinka podstoupila zátěžový test, v jehož rámci ji speciální testovací robot společnosti Square Trade. Ten smartphone opakovaně automaticky rozkládal a zase skládal – cílem testu bylo zjistit, do jaké míry je Samsung Galaxy Fold odolný.

Celý proces testování byl živě streamován na internetu. Během jedné vteřiny složil robot skládací smartphone od Samsungu celkem třikrát. Poté, co Galaxy Fold absolovoval celkem 119380 skladů, což se pochopitelně neobešlo bez následků. Smartphone přišel o část pantu a polovina obrazovky vypověděla službu. Po 120168 složeních se pant zařízení zasekl a bylo těžké jej otevřít bez použití mírného násilí.

Teoreticky by Samsung Galaxy Fold měl vydržet 200 tisíc skladů, což je ekvivalent pro pět let používání, v jehož rámci by uživatel svůj smartphone čistě teoreticky složil a znovu rozložil stokrát během dne. Při výdrži, jakou Galaxy Fold vykázal při testu, by měl při stovce složení denně vydržet zhruba tři roky. Testování za pomoci zmíněného robota lze ale pochopitelně jen těžko srovnávat s běžným „lidským“ používáním. Robot při skládání vyvíjí mnohem větší sílu než lidské ruce, nemluvě o tom, že při běžném používání není frekvence skládání zdaleka taková, jako při testování. Galaxy Fold si tedy v testu nevedl rozhodně špatně, a vše nasvědčuje tomu, že se Samsungu podařilo tentokrát všechny mouchy vychytat.

Samsung Galaxy Fold 3

Související články

Dnes nejčtenější

.