Zavřít reklamu

První kusy Samsungu Galaxy Fold se už dostávají k recenzentům. Bohužel to ale vypadá, že některé z nich se opět potýkají s problémy s křehkým ohebným displejem. Redaktor serveru TechCrunch Brian Heater uvedl, že po jednom dni používání utrpěl displej jeho zařízení viditelné poškození. Heater podle svých slov vytáhl svůj Galaxy Fold z kapsy, načež zjistil, že se mezi motýlími křídly na tapetě jeho smartphonu objevila světlá beztvará skvrna

V porovnání s předchozími problémy s displejem Samsungu Galaxy Fold tato relativně drobná závada bledne, zanedbatelná ale není. Podle Heatera může být na vině příliš těsné sevření při zavírání displeje, tuto příčinu ale společnost Samsung nepotvrdila. Otázka ale je, do jaké míry se může jednat o skutečně ojedinělý problém – ostatní recenzenti totiž zatím výskyt potíží podobného typu nehlásí.

CMB_8200-e1569584482328

Dá se předpokládat, že problémy s displeji se opakovat nebudou. Společnost Samsung vydala minulý týden video, v němž vysvětluje, jak by se uživatelé měli o svůj Galaxy Fold starat. Ve videu se mohou diváci dozvědět, že s telefonem mají zacházet opatrně a při práci s dotykovým displejem nevyvíjet větší tlak. „Tak neuvěřitelný smartphone si zaslouží výjimečnou péči,“ tvrdí Samsung. Kromě videa vydala firma také sérii varování pro ty, kteří si nový Galaxy Fold zakoupí. Majitelé tohoto modelu navíc získají možnost privátní konzultace se speciálně vyškoleným členem týmu Samsung pro podporu. Telefon je také zabalen do plastu, na kterém jsou natištěná další varování.

Samsung například uživatelům radí, aby na displej netlačili ostrými předměty (včetně nehtů), a aby na něj nic nepokládali. Firma varuje také před tím, že smartphone není odolný vůči vodě či prachu, a že by neměl být vystaven riziku vniknutí vody či malých částic. Na displej by neměly být lepeny žádné fólie, a majitel smartphonu nesmí z displeje strhávat ochrannou vrstvu. Majitelé by svůj Galaxy Fold měli také chránit před magnety.

Samsung Galaxy Fold 1

Související články

Dnes nejčtenější

.