Zavřít reklamu

Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, si z veletrhu IFA 2019, který se konal na začátku září v Berlíne, odnesla celkem deset různých ocenění. Uznání pro televizory, audio produkty a automatické pračky se značkou TCL potvrzují ambice tohoto výrobce stát se v Evropě hlavní značkou produktů spotřební elektroniky.

Každý rok se v rámci respektovaného ocenění IFA-PTIA (IFA Product Technical Innovation Award) hodnotí špičkové produkty spotřební elektroniky a vítězové jsou vyhlašováni ve spolupráci se společností International Data Group (IDG) a Německou obchodní a průmyslovou komorou (GIC). Podle IFA se dosud vybrané a oceněné produkty vždy staly milníky ve vývoji v odvětví spotřební elektroniky.

Pro rok 2019 bylo na toto prestižní ocenění vybráno 24 produktů od 20 výrobců, které zahrnovaly televizory, klimatizace, automatické pračky, ledničky a další produkty spotřební elektroniky. Mezi těmito produkty získala značka TCL dvě ocenění.

Ocenění „Home Theater Gold Award“ pro vlajkovou modelovou řadu televizorů TCL X10 Mini LED s novou generací displejů

Tato, na světě první Mini LED Android TV a jedna z nejtenčích televizorů s technologií podsvícení Direct LED na trhu, kombinuje podsvícení Mini LED s technologií Quantum Dot a formáty 4K HDR Premium, Dolby Vision a nativní HDR10+ 100 HZ. Výsledkem je ostrá černá a ohromující barvy. TCL X10 Mini LED je na platformě Android TV s integrovanou službu Google Assistant s možnostmi hlasového ovládání. Televize nabízí pohlcující zážitek ze zvuku Dolby Atmos, který ve spojení se soundbarem Onkyo 2.2 poskytuje zážitek srovnatelný s kvalitou opravdového multikina. Vše je pak doslova zarámováno do elegantního a ultra tenkého designu. Modelová řada TCL Mini LED bude dodávána v několika velikostech a funkcích. Verze 4K ve velikosti 65″ se soundbarem bude brzy uvedena na evropský trh. 

Ocenění „Anti-Pollution and Separate Washing Innovation Gold Award“ pro automatickou pračku TCL X10-110BDI

Tato automatická pračka posouvá chytré technologie na novou úroveň a dává nový význam spojení slov “životní styl”. Pračka využívá technologii ultrazvukového čištění – průlomové řešení ve srovnání se stávajícími technologiemi praní. Pračka může být využita pro umývání sklenic, čištění šperků a nositelných zařízení stejně tak jako k praní prádla. „Bezdveřová“ pračka s vícebubnovou technologií se chlubí tvrzením „100% pollution-free“. Pro její ovládání je možné využít ovládání hlasem využívající AI nebo mobilní aplikaci či 12,3″ dotykový displej. 

Veletrh IFA 2019 byl svědkem vůbec prvního představení automatických praček a chladniček společně s produkty pro klimatizaci se značkou TCL pro evropský trh. TCL chce poskytnout evropským spotřebitelům vysoce výkonné a energeticky úsporné produkty a zároveň chce představit strategii této společnosti, která se zobrazuje ve spojení výrazů “AI x IoT”, tedy spojení umělé inteligence a internetu věcí pro chytré domácnosti.

Soundbar TCL RAY∙DANZ je zástupcem nejnovějších audio produktů značky TCL a získal sedm různých ocenění od různých autorit

Tento soundbar byl zařazen do kategorie “Best New Audio Products at IFA 2019” a “Best Audio Equipment of IFA 2019” společností Android Authority respektive IGN. Tento originální soundbar získal také ocenění „Best of IFA 2019” od médií jako jsou Android Headlines, GadgetMatch, Soundguys a Ubergizmo. Ocenění “Best Tech of IFA 2019” bylo uděleno tomu soundbaru webem Digital Trends.

TCL RAY∙DANZ je soundbar s 3.1kanálovým zvukem a Dolby Atmos®, navíc má bezdrátový subwoofer. Soundbar je navržen tak, aby poskytoval prémiový domácí audio zážitek a široké zvukové pole. Na každé straně má dva reproduktory s bočním vyzařováním do odražečů, které ohýbají zvuk do přesného úhlu pro vytvoření přirozeného dozvuku a pro zajištění mnohem širšího zvukového pole. Třetí reproduktor s předním vyzařováním zajišťuje krystalický zvuk dialogů s přesným umístěním jednotlivých hlasů. Dolby Atmos s virtuálními výškovými kanály simuluje nadhlavový zvuk a vytváří efekt 360stupňového zvuku, aniž by bylo nutné přidávat další reproduktory s vyzařováním do výšky. Subwoofer může být propojen bezdrátově a zajistí basy pro završení skutečně pohlcujícího zvukového zážitku, při kterém se bude doslova třást podlaha.

Opravdu bezdrátová sluchátka TCL SOCL 500TWS získala ocenění společnosti IGN “Best Audio Equipment of IFA 2019” 

Nejnovější špunty, sluchátka TCl SOCL 500 TCL, nabízejí širokou paletu hravých barevných variant a jsou balena v poloprůhledném obalu. Originální přepravní obal dovoluje uživatelům ověřit, zda jsou jejich sluchátka uvnitř, aniž by přepravní obal museli otevírat. Sluchátka nabízejí výrazný zvukový přednes díky měničům s průměrem 5,8 mm. Originální řešení tvaru sluchátek využívá celý vnější zvukovod pro lepší a přirozenější uchycení. Špunty s oválnou zakřivenou akustickou trubicí zajistí lepší a pohodlnější usazení pro většinu uší. TCL SOCL 500TWS zvládnou až 6,5 hodin nepřetržitého přehrávání audio souborů. Navíc je k dispozici zdroj napájení pro dalších 19,5 hodin ukrytý v powerbance přepravního obalu. Chytrý design antény pro Bluetooth umožňuje sluchátkům být spolehlivě připojen ke zdroji hudby i v oblastech s vysokou koncentrací dalších Bluetooth zařízení, kde by jinak hrozilo výrazné rušení signálu.  TCL SOCL 500TWS splňují podmínky certifikace IPX4 a odolají stříkající vodě. Uživatel tak můře být bez obav i při používání sluchátek například během lehké dešťové přeháňky.

Audio produkty představené na IFA 2019 byly navrženy a vyvinuty divizí TCL Entertainment Solutions (TES) založenou v roce 2018. Aktivity divize TES představují strategický vstup společnosti TCL na náročný trh s audio produkty. TES produkty jsou navrženy pro současnost s ohledem na budoucnost a nabízejí široké produktové portfolio, a vytvářejí tak cestu pro nové uživatele produktů značky TCL.

Mini LED Award

Dnes nejčtenější

.