Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Počítač se stává nepostradatelným pracovním nástrojem čím dál většího počtu lidí, kteří před ním tráví dlouhé hodiny. To však nemusí být při používání vhodného příslušenství vůbec žádný problém. Na trhu totiž naleznete periferie, které se mohou postarat jako o vaše zdraví, tak i o zvýšení produktivity a tedy teoreticky i zkrácení času u počítače. Mnoho těchto produktů má ve své nabídce i Logitech. 

Jedním ze základních nástrojů, který je k práci na počítači potřeba, je určitě kvalitní myš. Tu drží mnozí z nás i více než osm hodin denně v ruce, takže je jasné, že na nepohodlnost se tu rozhodně nehraje. Ve světě sice převládají klasické myši, které využíváme se hřbetem ruky vzhůru, avšak právě ty představují zdravotní rizika, která mohou jejich uživatele přivést až na operační sál. Její časté používání se totiž kromě bolestí či mravenčení v zápěstí nebo prstech projevuje i nepříjemnými karpálními tunely, které vyžadují kvůli bolesti operativní odstranění. Těch se však díky myšce Logitech Wireless MX Ergo či Logitech MX Vertical příliš obávat nemusíte. Obě se totiž chlubí speciálním ergonomickým provedením, díky kterému je ruka při práci s ní v mnohem přirozenější poloze. Kromě zdravých rukou vám však dopřejí i lepší produktivitu, kterou při práci určitě oceníte. První zmiňovaný model nabízí například trackball, tedy kouli, skrze kterou lze palcem ovládat kurzor a docílit tak daleko větší přesnosti při ovládání úkonů na počítači. Potěší ale i technologie Logitech Flow, která umožňuje ovládat více počítačů s různými operačními systémy současně. Touto vychytávkou oplývá i druhý jmenovaný model, který však nabízí kromě koule pro ovládání kurzoru palcem tlačítko pro měnění jeho rychlosti a navrch ještě další dvě programovatelná tlačítka, která vaší produktivitu též o pořádný kus posunou. A pozor, obě myšky jsou bezdrátové a vydrží na nabití dlouhé dny. 

Ke kvalitní myši je určitě potřeba i kvalitní klávesnice. Tou je bezesporu Logitech Craft, která nadchne jak svým designem, tak dynamickým podsvícením či speciálním ovládacím kolečkem umístěném v levém horním rohu, které lze přizpůsobit aplikaci, jenž zrovna používáte, a práci s ní výrazně ulehčí. Stačí, když na něj například klepnete, a na displeji počítače se vám otevře vybraná funkce, či jím pootočíte a plynule na displeji přejdete z jedné možnosti do druhé. Zkrátka jednoduchost sama, to vše navíc v líbivém kabátku. Klávesnici si navíc můžete velmi jednoduše přizpůsobit pomocí speciálního softwaru, díky čemuž bude její využití skutečně intuitivní. Stejně jako u myšek se jedná o bezdrátový produkt, který na jedno nabytí vydrží i celý týden. Vše samozřejmě závisí na tom, jak moc bude klávesnice v provozu. 

Pokud tedy hledáte kvalitní periferie k počítači, které se postarají o vaše zdraví, ale i produktivitu, jsou produkty od Logitechu jasná volba. Zakoupit si je můžete na Alze, která má v nabídce kromě výše zmíněné trojice i mnoho dalších typů. 

MG200k01_6

Dnes nejčtenější

.