Zavřít reklamu

5G verze smartphonu Samsung Galaxy Note 10 Plus stojí v přepočtu zhruba 30,5 tisíce korun. To ale pro zákazníky evidentně není žádnou překážkou, a u zámořského operátora Verizon tak tento prémiový 5G model tvoří celou třetinu všech prodejů smartphonů produktové řady Galaxy Note 10. Informoval o tom hlavní analytik společnosti BayStreet Research Cliff Maldonado.

Verizon prodal v průběhu letošního srpna úctyhodných čtyřicet tisíc kusů Galaxy Note 10 Plus, a tím se s přehledem stal nejlépe prodávaným 5G smartphonem nejenom u Verizionu, ale i u dalších operátorů, a předběhl tak Samsung Galaxy S10 5G i LG V50 ThinkQ. Za pozornost také stojí rekordně krátká doba, během které se toto množství Galaxy Note 10 Plus 5G podařilo prodat – prodej byl totiž oficiálně spuštěn 23. srpna spolu s Galaxy Note 10 a non-5G verzí Galaxy Note 10 Plus.

Podle Maldonada typickému zájemci o model řady Note na ceně příliš nezáleží a preferuje nejnovější a nejlepší technologii. Podobně Maldonado hodnotí i charakteristického klienta společnosti Verizon – zákazníkům tohoto operátora zkrátka nedělá problémy utrácet více. Přesto svou roli v takto vysokých prodejích jistě hraje i fakt, že Verizon nabízí prvním majitelům Note 10 Plus 5G 36-měsíční plán financování. Podle Maldonada by se v září mělo prodat ještě více kusů Galaxy Note 10 Plus 5G, poté možná dojde k poklesům prodejů. Do konce letošního roku by se nicméně měly prodeje ustálit na zhruba 30 tisících prodaných smartphonů měsíčně. Pokrytí 5G sítěmi by podle odborníků mělo být v roce 2022 již většinové, a pořízení smartphonů s odpovídající konektivitou tak získá ještě větší smysl.

Galaxy-Note10-Note10Plus-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.