Zavřít reklamu

U Samsungu je již řadu let zvykem, že zatímco smartphony řady Galaxy S vycházejí v únoru či březnu, novinky řady Galaxy Note přicházejí na řadu obvykle v srpnu. Tento systém uvádění nových výrobků by se ale brzy mohl změnit. V průběhu tiskové konference, konané k příležitosti vydání smartphonů řady Galaxy S10 firma otevřeně přiznala, že se obává pojmenování Galaxy S11 kvůli jeho možné přílišné délce. Smartphony příští generace by tak mohly nést zcela jiný název.

Podle společnosti Samsung je navíc vhodná doba k tomu, aby došlo ke „sjednocení značky“, v jehož rámci by se v budoucnu mohly řady Galaxy S a Galaxy Note sloučit. K tomuto tématu se na sociálních sítích vyjádřil také leaker Evan Blass (@evleaks), který s odvoláním na spolehlivý zdroj uvedl, že příslušné diskuse jsou stále v plném proudu, a pokud se Samsung rozhodne v tomto směru podniknout nějaké kroky, mohlo by k nim dojít již v průběhu příštího roku.

Zpočátku byl rozdíl mezi Galaxy S a Galaxy Note poměrně markantní, s příchodem Galaxy S6 a Galaxy Note 5 v roce 2016 se ale rozdíly začínaly čím dál více stírat a mnozí tvrdili, že Galaxy Note je prakticky Galaxy S, vybavené S Pen. Toho si je zřejmě vědoma i společnost Samsung a podle všeho má v plánu tuto skutečnost využít ve prospěch svůj i svých zákazníků. Zatím není jasné, kdy a zda vůbec k tomu dojde, je ale možné že produktové řady Galaxy S a Galaxy Note budou sloučeny v jednu jedinou, nazvanou Galaxy One. Ta by teoreticky mohla již v roce 2020 nahradit řadu Galaxy S11. Uživatelé by se tím pádem skutečně dočkali zavedení série S, vybavené stylusem S Pen. Ten by mohl být buďto součástí všech modelů v řadě, nebo ho Samsung vyhradí větším a nákladnějším verzím.

Místo, které by se sloučením obou řad uvolnilo po Galaxy Note, by teoreticky mohl zabrat nástupce smartphonu Galaxy Fold. Tento krok ale silně závisí na tom, jakého úspěchu nakonec skládací smartphone od Samsungu dosáhne. Podle nejnovějších informací by Samsung Galaxy Fold druhé generace měl být vybaven 6,7palcovým ohebným OLED displejem s malým výřezem pro selfie kameru. Ohýbat by se měl na rozdíl od stávajícího modelu vertikálně. Samsung Galaxy Fold druhé generace by měl být tenčí, kompaktnější, a také o poznání levnější než první řada.

Samsung-Galaxy-S10-family

Související články

Dnes nejčtenější

.