Zavřít reklamu

Funkce EKG a detekce pádu se u Galaxy Watch Active 2 letos zřejmě nedočkáme

Zákazníci, kteří se letos rozhodli pořídit si zbrusu nové Galaxy Watch Active 2, a kteří se těší na inovativní funkce, budou možná v některých směrech zklamáni. Když společnost Samsung hodinky v srpnu letošního roku poprvé představila, uvedla, že se Galaxy Watch Active 2 budou kromě jiného moci pyšnit také funkcí EKG. Díky této funkci budou majitelé hodinek moci být upozorněni na možné příznaky fibrilace síní nebo nepravidelnost srdečního rytmu. Další očekávanou funkcí u Galaxy Watch Active 2 měla být detekce pádu. Ani jedné z těchto novinek se ale uživatelé bohužel do konce letošního roku s největší pravděpodobností nedočkají.

Obě zmíněné funkce totiž před svým oficiální zavedením musí obdržet certifikaci od řady důležitých institucí, a to ve všech zemích světa, kde budou spuštěny. Jednou z takových institucí je například FDA – úřad pro kontrolu potravin a léčiv ve Spojených státech. Než Galaxy Watch Active 2 získají od tohoto úřadu schválení pro záznam EKG, nebude možné tuto funkci aktivovat. V Evropě pak bude zapotřebí schválení ze strany podobně zaměřeného úřadu v kterémkoliv ze států Evropské unie. Z podobného důvodu nedošlo k okamžitému spuštění funkce EKG také u konkurenčních Apple Watch.

Jak funkce EKG, tak i detekce pádu měly být původně součástí Galaxy Watch Active 2 od samého počátku. Samsung ale stále čeká na schválení ze strany FDA ve Spojených státech, a proto se funkce EKG u hodinek nejspíš nedočkáme dříve než v únoru příštího roku, přičemž prodej Galaxy Watch Active 2 bude v USA zahájen už 23. září. Mimo oblast Spojených států by pak nové funkce mohly být zpřístupněné po několika dalších měsících.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články