Zavřít reklamu

Po řadě problémů, komplikací a potíží se objevila zpráva, že se první skládací smartphone z produkce společnosti Samsung začne konečně zanedlouho prodávat. Datem zahájení prodeje by mělo být šesté září, přičemž první zemí, kde se Galaxy Fold dostane na pulty prodejen, bude Jižní Korea.

Zprávu o tom přinesla agentura Reuters s odvoláním na důvěryhodný zdroj. Dlouho a netrpělivě očekávaná revoluční novinka od Samsungu se původně měla začít prodávat ve Spojených státech letos v dubnu, kvůli problémům s displejem a konstrukcí u zkušebních vzorků bylo ale vydání skládacího smartphonu opakovaně odloženo.

Cena Samsungu Galaxy Fold bude v Jižní Koreji činit v přepočtu zhruba 46,5 tisíce korun. Agentuře Reuters to sdělil zdroj z prostředí místních mobilních operátorů, který si ale vzhledem k citlivosti tématu přál zůstat v anonymitě. Bližší informace zmíněný zdroj nesdělil, společnost Samsung se k těmto spekulacím odmítla vyjádřit.

Vydáním skládacího smartphonu chce Samsung podle svých vlastních slov zahájit inovaci na aktuálně stagnujícím trhu s chytrými telefony. Zprávu o plánovaném zářijovém vydání svého Galaxy Fold vydala firma v červenci. Hlavní problém u Galaxy Fold představovaly panty, které se firmě nakonec podle všeho podařilo uspokojivým způsobem vylepšit.

Oddálení vydání Galaxy Fold způsobilo společnosti Samsung jeden z jejích prvních mírných poklesů v příjmech za letní sezónu. Samsung ale není jediným výrobcem, který se na tomto poli musí potýkat s problémy. K oddálení vydání skládacího smartphonu se musela uchýlit také čínská společnost Huawei.

Samsung-Galaxy-Fold-FB-e1567570025316

Dnes nejčtenější

.