Zavřít reklamu

Na našem magazínu už jste si v minulosti mohli všimnout několika recenzí na program PDFelement. Před pár dny však společnost Wondershare, která za programem PDFelement stojí, vydala úplně novou verzi tohoto parádního programu pro úpravu PDF dokumentů, tentokrát s pořadovým číslem 7. Jak už můžete tušit, tak v nové verzi PDFelementu došlo k výrazným změnám. Jedná se jak o vizuální změny, tak také o změny a přidání nových funkcí, se kterými bude úprava PDF dokumentů ještě jednodušší. Vše se se sedmou verzí PDFelementu stalo o mnoho jednodušší, přesnější a rychlejší. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat, na jaká všechna vylepšení se v nové verzi můžete těšit.

Vylepšené uživatelské prostředí

Jak už to tak u aktualizací bývá, tak nejčastěji při prvním spuštění vidíte ty změny, které se týkají vyobrazení celé aplikace. A v tomto případě tomu také není jinak. V PDFelement 7 se můžete těšit na propracovanější uživatelské prostředí, které se vám určitě bude hned na první pohled velmi líbit. Už v minulé verzi bylo uživatelské prostředí velmi jednoduché a minimalistické, avšak v nové aktualizaci se došlo k posunutí ještě na vyšší úroveň. Forma minimalismu byla zachována a v PDFelement 7 došlo ke zjednodušení celého uživatelského rozhraní.

pdfelement 7

Nové možnosti úprav

To, co už neuvidíte na první pohled, ale budete se k tomu muset proklikat, jsou samozřejmě nové funkce. Vzhledem k tomu, že je PDFelement určený jak ke zobrazování, tak především k upravování PDF souborů, tak i v tomto případě došlo k několika vylepšením. Možnosti úprav se nyní dočkaly většího rozšíření a s jejich pomocí můžete vytvářet vzhledově parádní dokumenty. PDF dokumenty jsou známy především tím, že je nelze tak jednoduše upravovat, či přepisovat. S PDFelement je však upravovat můžete a v nové verzi dokonce tak, že nemá nikdo šanci úpravu poznat. PDFelement 7 se vždy přizpůsobí tomu, co upravujete – v případě textu využije správné formátování, obrázky poté dokáže nahradit v přesné velikosti.

Týmová práce

Už v minulé verzi byla propracovaná týmová spolupráce, kdy na jednom dokumentu mohlo pracovat více lidí najednou. V nové verzi PDFelement 7 však došlo ještě k dalším vylepšením. S lidmi, kteří dokumenty upravují s vámi, můžete jednoduše a lépe komunikovat. Využít k tomu můžete nespočet různých anotací v podobě komentářů, poznámek a dalších. Pokud tedy nejste vlci samotáři a rádi pracujete v kolektivu, tak je propracovaná funkce týmové spolupráce v PDFelementu 7 jako stvořená pro vás.

Lepší konverze dokumentů

Když se rozhodnete pro konverzi dokumentů, která se týká formátu PDF, tak ne vždy dostanete naprosto přesnou podobu dokumentu, jako se zdálo v náhledu. Při konverzi totiž mohlo dojít k mírné úpravě rozpoložení různých bloků textů, obrázků, či dalších prvků. Pokud jste konvertovali dokument směrem do PDF, tak je většinou konverze přesná a jednoduchá. Pokud jste se ale rozhodli pro opačnou konverzi, tedy z PDF do jiného dokumentu, tak často docházelo k rozhození prvků uvnitř dokumentu a výsledek poté nevypadal uspokojivě. To se však v PDFelementu 7 změnilo. Sedmá verze tohoto programu totiž nabízí ještě přesnější konvertování. Nemusíte se tak bát, že by mohlo dojít k rozhození prvků.

Správa licencí

Když je nějaký program přívětivý a jednoduchý pro uživatele, tak to znamená, že by měl být stejně tak jednoduchý i pro správce IT ve firmě, kde PDFelement používáte. Součástí nové verze je speciální rozhraní pro správce IT, ve kterém může jednoduše spravovat veškeré licence, které používáte. Správa licencí programu tedy nikdy nebyla v rámci PDFelementu jednodušší.

pdfelement 7

Porovnání s Adobe Acrobat

Velké firmy často k úpravě souborů PDF používají známý program Adobe Acrobat. Jak ale jistě víte, tak programy od Adobe jsou často velmi drahé a v mnohých případech ani nenabízejí žádné výhody oproti levnějším a konkurenčním programům navíc. Pokud se rozhodnete pro firemní řešení PDF dokumentů pomocí programu PDFelement 7, tak nejenže dostanete levnější řešení. Dostanete také program, který je o mnoho jednodušší na používání pro uživatele, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Nevím proč ale PDFelement mi přijde oproti Adobe Acrobatu o mnoho jednodušší. Pokud se chcete přesvědčit o výhodách a nevýhodách obou programů, tak se mrkněte do galerie, kterou přikládám k tomuto odstavci.

Speciální sleva pro čtenáře

Wondershare si v rámci vydání nové verze PDFelementu připravilo speciální slevu pro naše čtenáře. Pokud uvažujete o zakoupení PDFelementu, tak si samozřejmě můžete využít. Sleva se vyšplhala až na 60 dolarů. Klasická verze PDFelemment 7 vyjde na 49 dolarů z původních 69 dolarů. Pokud se rozhodnete pro verzi PDFelement 7 Pro, tak si namísto 129 dolarů připravte 69 dolarů.

Závěr

Přiznám se, než jsem asi před rokem začal PDFelement aktivně využívat, tak jsem si myslel, že mi nemůže nabídnout nic nového. Po prvním vyzkoušení jsem však PDFelementu prakticky ihned přišel na chuť a v každé recenzi, která se zde na našem magazínu objevila, jsem jej doporučoval. Pokud si myslíte, že to bude v případě PDFelementu 7 jinak, tak jste se rozhodně mýlili. I v tomto případě musím vývojáře z Wondershare pochválit, jelikož odvedli skvělý kus práce a už tak dost dokonalý program dokázali zdokonalit ještě více. Pokud tedy sháníte buď pro sebe, nebo jen pro svou firmu, program, který dokáže efektivně pracovat s PDF dokumenty, tak vám mohu doporučit právě PDFelement. A nezapomeňte, že je PDFelement k dispozici i na iOS a Android ve své parádně propracované mobilní verzi!

pdfelement 7

Dnes nejčtenější

.