Zavřít reklamu

Co se výše cen smartphonů týče, má společnost Samsung opravdu široký záběr. Co se tradičních modelů týče, je v tomto směru na vrcholu produktová řada Galaxy S a Galaxy Note. Je víceméně zvykem, že jsou to právě tato dražší zařízení, která se jako první dočkají nových funkcí nebo zpracování – příkladem mohou být například 5G verze. Těch se dočkaly modely Galaxy S10 a Galaxy Note 10. Toho, kdo by hádal, že příští 5G telefon do Samsungu bude opět z řady těch nákladnějších, možná překvapí zpráva, podle které by se 5G konektivity měl dočkat Samsung Galaxy A90.

V produktové Galaxy A od Samsungu najdete jak levnější, tak i středně nákladné modely smartphonů. Zatím není jasné, zda bude Galaxy A90 jediným 5G modelem z této řady. O možnosti vzniku 5G verze tohoto konkrétního smartphonu informoval leaker Evan Blass, na jehož zprávy, předpovědi a úniky se obvykle dá poměrně dobře spolehnout. Blass na svém soukromém twitterovém účtu zveřejnil uniklé fotografie propagačních materiálů, nepřidal k nim ale žádné konkrétní informace.

Na snímcích, které se objevily hned na několika korejských diskusních fórech, můžeme vidět krabičku na smartphone. Ten by měl být podle všeho vybaven trojitým zadním fotoaparátem (48MP + 5MP + 8MP) a předním 32MP fotoaparátem. Telefon by měl dále disponovat 6GB RAM, 128GB úložištěm a osmijádrovým procesorem. Tím by podle úniků z července měl být Qualcomm Snapdragon 855, který je v současné době považován za nejrychlejší CPU pro Android smartphony.

Vzhledem k výše uvedené výbavě a 5G konektivitě se dá předpokládat, že zmíněná verze Samsungu Glaaxy A90 se bude řadit mezi nákladnější modely.

Samsung-Galaxy-A90-4

Související články

Dnes nejčtenější

.