Zavřít reklamu

Po představení Galaxy Note 10 a Note 10+ bylo jasné, že rozebrání nejnovější vlajkové lodi od Samsungu odborníky z iFixit nenechá dlouho čekat. Experti se do práce skutečně nedávno pustili, a výsledkem je zjištění, že oprava nejžhavější novinky – konkrétně modelu Galaxy Note 10+ v 5G verzi – z produkce nebude ničím jednoduchým. Telefon je dokonce hůře opravitelný než loňský Note 9, který v příslušném testu získal skóre 4 z 10. Samsung Galaxy Note 10+ 5G je na tom o jeden bod hůře.

Na vině je z velké části materiál smartphonu. Jeho přední i zadní část je vyrobena ze skla, pevně přilepeného ke kovovému rámečku. Odborníci z iFixit jsou pochopitelně na podobné překážky dobře připraveni, tento typ konstrukce by ale mohl pro běžného uživatele představovat problém.

Další překážkou je rozložení základní desky smartphonu. Podobně jako například u iPhonu X se deska Galaxy Note 10 nachází v horní polovině přístroje, aby udělala prostor rozměrnější baterii. U desky telefonu se ale nachází kabel, který blokuje přístup k baterii, která je rovněž pevně přilepena na svém místě.

Největší problém ale podle iFixit spočívá v displeji telefonu. Veškeré běžné opravy displeje totiž podle expertů vyžadují buďto kompletní rozebrání telefonu, nebo odstranění poloviny jeho součástek.

Skóre (ne)opravitelnosti, které Galaxy Note 10+ 5G získal v testu iFixit, nicméně zdaleka není nejhorší v historii. Nulového skóre se například dočkal laptop Surface od Microsoftu, přičemž mluvčí iFixit prohlásil, že kdyby to bylo možné, udělí počítači hodnocení -1.

Galaxy Note10 teardown

Dnes nejčtenější

.