Zavřít reklamu

Společnost Samsung představuje díky svému podnikání dlouhodobý přínos pro jihokorejskou ekonomiku. Jihokorejský elektronický gigant je i nadále na vzestupu a v současné době je odpovědný za více než 20 % celkového exportu ze země za první polovinu letošního roku. Informuje o tom pravidelný pololetní finanční report Samsungu.

Ten hovoří také o tom, že společnost Samsung ve své domovské Jižní Koreji zaplatila na daních rekordních 7,8 miliardy dolarů, a to i navzdory tomu, že v posledních dvou kvartálech firma zaznamenala poměrně prudký pokles v provozních příjmech. V loňském roce činila tato částka zhruba 6,5 miliardy dolarů, tedy přibližně 19,7 %.

Z  pololetní finanční zprávy společnosti Samsung ale vyplývají i další zajímavá fakta. Firma si významně polepšila, co se prodejů týče. Za zmíněný půlrok vydělala přibližně 62 miliard dolarů, přičemž většina těchto příjmů (konkrétně 86 %) pochází ze zahraničních trhů. Tato částka představuje 20,6 % celkového exportu z Jižní Koreje za dané období. Největší zahraniční trh představuje pro společnost Samsung Severní Amerika, kde si výrobce elektroniky za uplynulých šest měsíců vydělal celkem 21,2 bilionů korejských wanů. V Číně si Samsung vydělal 17,8 bilionů korejských wonů, zatímco ve zbytku Asie (tedy bez Číny a Jižní Koreje) to bylo celkem 16,7 bilionů korejských wonů. Na evropském trhu si Samsung za uplynulých šest měsíců vydělal 9 bilionů korejských wonů.

Samsung-logo-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější