Zavřít reklamu

Komerční sdělení: V roce 2019 už můžeme bez ostychu říci, že kryptoměny jako bitcoin, ethereum či litecoin jsou běžnou součástí moderní společnosti. Nejenže trh s kryptoměnami je velmi objemný, ale se svými kryptoměnami můžete bez problému zaplatit za nákup třeba na největším českém e-shopu Alza.cz nebo i jen za rychlý oběd. S vlastnictvím kryptoměn se však pojí také nezanedbatelná bezpečnostní rizika. Do velké míry lze těmto rizikům předcházet s pomocí šikovného malého zařízení nazývaného hardware peněženka!

trezory 1

K čemu hardware peněženka vlastně je?

Ve zkratce řečeno je hardware peněženka sofistikované kryptografické zařízení, které uchovává privátní klíče k vašim (zpravidla i více různým) kryptoměnám a představuje tak vůbec nejbezpečnější způsob jejich úschovy. Privátní klíče ukládané v hardware peněženkách slouží jako důkaz toho, že danou sumu kryptoměn skutečně vlastníte. Pokud tedy vlastníte privátní klíče, znamená to, že máte také vlastnické a přístupové právo k digitálnímu záznamu v distribuované databázi (blockchainu), kde jsou vaše „mince“ uloženy.

trezory 2

Nezkušení uživatelé ale často ponechávají své kryptoměny, a tedy i privátní klíče, uloženy v nejrůznějších online softwarových peněženkách či internetových burzách, kde jsou vydány napospas počítačovým zločincům. V historii se už také stalo nespočet případů, kdy uživatelé těchto peněženek nenávratně přišli pod útokem hackerů a škodlivého malware o všechny své uložené kryptoměny.

Hardware peněženky jsou tady právě proto, abyste bezpečnostním rizikům mohli v maximální možné míře předcházet. Ačkoli svým designem mohou připomínat obyčejný USB flash disk, pod jejich povrchem se skrývá mnohem více. První a elementární přednost hardware peněženek tkví v tom, že vaše kryptoměny uchovává mimo počítač. Privátní klíče jsou tak většinu času izolovány od online světa, a tedy i od všech potenciálních útoků, které si kladou za cíl odcizit vaše kryptoměny. A když už peněženku za účelem správy svých kryptoměn k počítači skrze USB port připojíte, je komunikace jednostranná a vždy důkladně šifrovaná a zabezpečená. V poklidu proto můžete pracovat s hardwarovou peněženkou například i v internetové kavárně.

Trezor One: první hardware peněženka na světě

Trezor One je už v podstatě taková malá legenda na trhu s hardware peněženkami, jelikož se jedná o vůbec první hardware peněženku na světě. Vyvinuta a vyráběna je českou společností SatoshiLabs, která dnes patří mezi přední světové zástupce v oblasti kryptobezpečnosti a digitální bezpečnosti. Kromě přívětivého uživatelského rozhraní oceňují uživatelé také širokou podporu pro více než 600 kryptoměn a jednoduché nastavení peněženky. Pokud se tedy poohlížíte po peněžence, s níž budete moci snadno a rychle přijímat, uchovávat a spravovat své portfolio, Trezor One je tou správnou volbou. Vybírat můžete z černé nebo bílé varianty.

trezory 3

Trezor T: nejbezpečnější hardware peněženka na trhu

Trezor T je dlouho očekávaný nástupce modelu Trezor One, který, jak už napovídá i vyšší pořizovací cena, uspokojí také potřeby náročnějších uživatelů. Ovládání peněženky Trezor T je velice snadné, jelikož probíhá skrze dotykový LCD displej s rozlišením 240 × 240 px. Ve srovnání s modelem Trezor One výrazně vzrostla zásluhou nového procesoru výkonnost celé peněženky a rovněž konstrukce je znatelně robustnější. Trezor T je pak dále vybaven slotem pro paměťovou kartu a rychlým konektorem USB-C. Pokud hledáte perspektivní hardware peněženku, která vám nabídne maximální bezpečnost a široké spektrum doplňkových funkcionalit, vaše volba by měla padnout právě na Trezor T.

trezory 4

Ledger Nano S: nejlevnější hardware peněženka na trhu

Ledger Nano S je bezpochyby největším konkurentem hardware peněženek Trezor, konkrétně tedy spíše modelu Trezor One. Z hlediska funkcionalit a zabezpečení ale nenabízí ve srovnání s Trezor One nic navíc, možná spíše naopak. Její přednosti však leží jinde. Menší konstrukce je nenápadná a peněženka díky ní téměř jistě splyne s ostatními prvky na vašich klíčích. Dále si uživatelé cení zejména bezkonkurenčního poměru cena/výkon. Pro běžného uživatele nebo někoho, kdo se s kryptoměnami teprve seznamuje, je Ledger Nano S naprosto dostačující peněženkou.

trezory 5

Tip: Žádná z hardwarových peněženek neposkytuje 100% ochranu před všemi hrozbami, byť se tomu velice blíží. Aby však byla zachována maximální účinnost hardware peněženky, je nutné její software pravidelně aktualizovat

Vstupte do světa kryptoměn rychle a bezpečně

Pokud vám pumpující kurzy kryptoměn nedávají spát, mining vás neoslovil a rádi byste se do neotřelého kryptokolotoče bezpečně zapojili, jsou pro vás připraveny balíčky Crypto Starter Pack. Balíček Crypto Starter Pack 1000, respektive Crypto Starter Pack 5000 obsahuje poukaz na nákup libovolné kryptoměny z nabídky HD Crypto s.r.o v hodnotě 1 000 Kč / 5 000 Kč a hardware peněženku Trezor One. Stačí tak jen setřít poukaz a směnit si hodnotu za kryptoměnu přímo do Trezoru. V případě, že již peněženku vlastníte nebo chcete pouze někoho obdarovat, lze poukazy zakoupit i samostatně.

trezory FB

Dnes nejčtenější

.