Zavřít reklamu

Trh s chytrými hodinkami je relativně mladý, prosperuje ale čím dál lépe a zdárně se rozrůstá. Nezanedbatelný podíl v tomto segmentu má pochopitelně i společnost Samsung. Jihokorejský výrobce elektroniky si na poli prodeje chytrých hodinek vede velice dobře – podle údajů společnosti Strategy Analytics se prodeje chytrých hodinek za druhý kvartál roku 2019 zvedly oproti stejnému období předešlého roku o 44 % a firmě Samsung se podařilo počet prodaných chytrých hodinek meziročně zdvojnásobit.

V průběhu druhého kvartálu roku 2018 prodala společnost Samsung 0,9 milionu chytrých hodinek. Spolu s tím, jak roste trh jako takový, narůstá ale i podíl, který na něm firma Samsung má. Stačil jeden rok k tomu, aby se počet celosvětově prodaných chytrých hodinek této značky zvýšil z 0,9 milionu na 2 miliony.

09

Díky tomuto výkonu získala společnost Samsung na trhu s chytrými hodinkami ve druhém kvartále roku 2019 15,9% podíl, zatímco ve stejném období za loňský rok se jednalo o „pouhých“ 10,5 %. Druhý kvartál letošního roku nebyl ale pro všechny výrobce stejně úspěšný. Značka Fitbit kupříkladu zaznamenala v tomto směru jistý pokles a její podíl na trhu s chytrými hodinkami klesl oproti druhému kvartálu loňského roku o pět procent, což firmu posunulo na třetí příčku žebříčku.

Samsung se ale podle analytiků nemusí obávat, že by jeho pozice na tomto trhu byla jakkoliv ohrožena. Tento měsíc firma představila své nové Galaxy Watch Active 2, které se na celkových prodejích jistě výrazně pozitivně podepíšou. Pokles podílu společnosti Samsung na trhu s chytrými hodinkami je minimálně pro letošní rok prakticky nemožný a společnost si s téměř stoprocentní pravděpodobností udrží své stávající druhé místo v žebříčku nejúspěšnějších prodejců. Na první příčce se drží společnost Apple, jejíž podíl na příslušném trhu činí 46,4 %.

Galaxy Watch Active 2 3

Dnes nejčtenější

.