Zavřít reklamu

Rozšířená realita je skvělá věc, kterou podporuje nejen čím dál více zařízení, ale také tvůrců softwaru. Je pochopitelné, že pozadu nemůže zůstat ani Google, který svou aplikaci Mapy obohatil o režim Live View AR. Ta bude postupně k dispozici všem majitelům smartphonů  s podporou ARCore. Google s její distribucí začne v průběhu tohoto týdne.

Je celkem pravděpodobné, že někteří z majitelů smartphonů od Samsungu již tuto funkci ve své aplikaci Google Mapy objevili. Firma nicméně uživatel varuje, že Live View AR je stále ještě v testovací beta fázi a nemusí proto fungovat úplně dokonale. Režim využívá fotoaparátu vašeho smartphonu k tomu, aby vás navigoval do cíle za pomoci informací, zobrazovaných spolu s reálnými záběry z kamery vašeho telefonu.

Google Mapy AR navigace DigitalTrends
Zdroj

ARCore je platforma, umožňující podporu softwaru na principu rozšířené reality. V současné době tuto platformu podporuje většina novějších smartphonů s operačním systémem Android – jejich aktualizovaný a neustále se rozšiřující seznam naleznete zde. O navigaci v rozšířené realitě nebudou ochuzeni ani jablíčkáři – zmíněný režim budou podporovat všechny iPhony s ARKitem.

Pro využití navigace v rozšířené realitě stačí spustit aplikaci Google Mapy na vašem smartphonu, zadat cíl, zvolit pěší dopravu, klepnout na trasu a zvolit možnost „Live View“ ve spodní části displeje vašeho smartphonu. Pokud jste u sebe tuto funkci zatím neobjevili, stačí se obrnit trpělivostí a pravidelně aktualizovat aplikaci – dočkat byste se měli co nejdříve.

Google Mapy AR navigace DigitalTrends

Související články

Dnes nejčtenější

.