Zavřít reklamu

Několikaměsíční čekání a spekulace jsou u konce. Samsung dnes představil dlouhokočekávané přírůstky do řady Note. Vůbec poprvé však přichází rovnou dva modely – Note10 a Note10+. Ty se liší nejenom v uhlopříčce displeje či velikosti baterie, ale také v několika dalších aspektech.

Pro Samsung je řada Note klíčová, proto se rozhodl nabídnout telefon hned ve dvou velikostech, aby se zákazníci mohou rozhodnout pro verzi, která jim vyhovuje lépe. Dosud nejkompaktnější Note nabízí 6,3palcový dynamický AMOLED displej. Naproti tomu Galaxy Note10+ je vybaven 6,8palcovým dynamickým AMOLED displejem, což je doposud největší displej, jaký řada Note nabídla, ale telefon se stále snadno drží v rukou i používá.

Displej

Displeje telefonů Galaxy Note10 patří k tomu nejlepšímu, co Samsung nabízí. Počínaje od své fyzické konstrukce až po použité technologie. Dokazuje to i jeho téměř bezrámečkový design, kdy sahá od okraje k okraji, přičemž otvor pro přední fotoaparát umístěný v displeji je malý a svojí vystředěnou polohou přispívá k vyváženému vzhledu. Panelu však nechybí ani certifikace HDR10+ a dynamické mapování tónů, díky čemuž jsou na telefonu fotografie i videa ještě jasnější než na předchozích modelech Note a široký barevný rozsah. Mnohé jistě potěší také funkce Eye Comfort, která snižuje množství modrého světla, aniž to mělo dopad na kvalitu barevného podání.

Fotoaparát

Zaujme nicméně také zadní strana, kde se u obou modelů vyjímá trojitý fotoaparát. Hlavní senzor nabízí rozlišení 12 MPx a variabilní clonu f/1.5 až f/2.4, optickou stabilizaci obrazu a technologii Dual Pixel. Druhý fotoaparát slouží jako širkoúhlý objektiv (123°) s rozlišením 16 MPx a světelností f/2.2. Poslední pak zastává funkci teleobjektivu s dvojnásobným optickým zoomem, optickou stabilizací a světelností f/2.1. V případě většího Galaxy Note 10+ pak fotoaparátům navíc sekunduje senzor pro určení hloubky.

Nová je u fotoaparátů také funkce Live focus video, která nabízí úpravy hloubky ostrosti, uživatel tak může rozostřit pozadí a zaměřit se na požadovaný objekt zájmu. Funkce Zoom-In Mic zesiluje zvuk v záběru a naopak potlačuje hluk na pozadí, díky čemuž se můžete lépe soustředit na zvuky, které v záznamu chcete mít. Nová a zdokonalená funkce Super steady stabilizuje záznam a redukuje otřesy, kvůli kterým mohou být akční videa rozmazaná. Tato funkce je nyní k dispozici v režimu Hyperlapse, který slouží k pořizování stabilních časosběrných videí.

Lidé si často pořizují selfie za špatných světelných podmínek – při večeři, na koncertech nebo třeba při západu slunci.Noční režim, který je nyní k dispozici u předního fotoaparátu, umožňuje uživatelům pořizovat skvělá selfie bez ohledu na to, v jak šerých nebo tmavých podmínkách to je.

Další funkce

  • Superrychlé nabíjení: Po 30minutovém nabíjení kabelem s výkonem až 45 W vydrží Galaxy Note10+ celý den.
  • Bezdrátové sdílení nabíjeníŘada Note nově nabízí bezdrátové sdílení nabíjení. Uživatelé si mohou pomocí svého telefonu Galaxy Note 10 bezdrátově dobít své hodinky Galaxy Watch, sluchátka Galaxy Buds nebo jiné zařízení podporující standard Qi.
  • Samsung DeX pro PC: Galaxy Note10 také rozšiřuje možnosti platformy Samsung DeX, která uživatelům usnadňuje střídavou práci na telefonu a PC nebo počítači Mac. Pomocí jednoduchého a kompatibilního připojení USB mohou uživatelé přetahovat soubory mezi zařízeními a používat k ovládání svých oblíbených mobilních aplikací klávesnici a myš, přičemž data zůstávají v telefonu a jsou bezpečně chráněna platformou Samsung Knox.
  • Odkaz na Windows: Galaxy Note10 nabízí odkaz na Windows přímo v panelu pro rychlý přístup. Uživatelé se tak ke svému PC s Windows 10 mohou připojit jediným kliknutím. Na PC si potom mohou nechat zobrazit oznámení z telefonu, odesílat a přijímat zprávy a prohlížet si nejnovější fotografie, aniž by museli práci na počítači přerušovat a brát telefon do ruky.
  • Od rukopisu k textu: Galaxy Note10 přináší přepracované pero S Pen v celistvém provedení s novými výkonnými funkcemi. Uživatelé si s jeho pomocí mohou zapisovat poznámky, okamžitě v aplikaci Samsung Notes ručně psaný text převádět do digitální podoby a exportovat jej do mnoha různých formátů včetně formátu Microsoft Word. Uživatelé mohou nyní své poznámky upravovat zmenšováním, zvětšováním či měnit barvu textu. Takto lze pouhými několika klepnutím zformátovat a nasdílet zápis z jednání, nebo proměnit závan inspirace v editovatelný dokument.
  • Vývoj pera S Pen:Galaxy Note10 staví na schopnostech pera S Pen podporujícího standard Bluetooth Low Energy, které bylo představeno u modelu Galaxy Note9. S Pen nově nabízí tzv. Air actions, které umožňují částečně telefon ovládat gesty. Díky zpřístupnění SDK pro Air actions mohou vývojáři vytvářet vlastní ovládací gesta, které budou uživatelé moci použít při hraní her nebo práci s oblíbenými aplikacemi.
[feature kv] note10+_intelligent battery_2p_rgb_190708

Dostupnost a předobjednávky

Nový Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ bude k dostání ve dvou barevných variantách Aura Glow a Aura Black. V případě menšího Note 10 bude k dispozici pouze kapacitní varianta 256 GB bez možnosti rozšíření microSD kartou (pouze verze Dual SIM) za cenu 24 999 Kč. Větší Note10+ pak bude k dostání s 256GB úložištěm za 28 999 Kč a 512GB úložištěm za 30 999 Kč, přičemž obě varianty bude možné navíc rozšířit díky hybridnímu slotu.

Do prodeje zamíří Note10 a Note10+ v pátek 23. srpna. Předobjednávky však startují už počínaje dnešním večerem (od 22:30) a potrvají do 22. srpna. V rámci předobjednávek lze telefon získat o poznání výhodněji, protože Samsung k novince nabízí jednorázový bonus až 5 000 Kč, který se připočítá k výkupní ceně vašeho stávajícího telefonu. Pokud během předobjednávky necháte vykoupit funkční telefon řady Note (jakákoli generace), získáte bonus 5 tisíc korun. V případě ostatních smartphonů od Samsungu nebo telefonů jiné značky pak získáte k výkupní ceně bonus 2 500 Kč.

Samsung Galaxy Note10 za 9 999 Kč

Díky výše uvedenému bonusu mohou majitelé loňského Galaxy Note9 získat nový Note10 skutečně výhodně. Stačí jen telefon nechat vykoupit od Samsungu (nebo od některého partnera, například o Mobil Pohotovost). Podmínkou nicméně je, aby byl Note9 plně funkční a bez poškození nebo škrábanců. Za takový telefon obdržíte 10 000 Kč a k němu navíc získáte bonus ve výši 5 000 Kč. V konečném důsledku tak za nový Note10 zaplatíte jen 9 999 Kč.

Galaxy-Note10-Note10Plus-FB
Galaxy-Note10-Note10Plus-FB

Dnes nejčtenější

.