Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden vydala další ze svých softwarových aktualizací. Ta je věnována majitelům nových smartphonů Galaxy  A80 a přináší funkci automatického zaostření pro přední kameru tohoto modelu. Samsung Galaxy A80 disponuje otočným fotoaparátem, který umožňuje dodat stejně vysokou kvalitu jak autoportrétům, tak i ostatním typům záběrů.

Dalo by se tedy očekávat, že oba režimy fotoaparátu Galaxy A80 budou disponovat naprosto totožnými funkcemi, tak tomu ale bohužel není. Samsung se nicméně naštěstí rozhodl tento rozdíl vyrovnat právě za pomoci nové sofwarové aktualizace. Na internetu se již objevily první recenze, které potvrzují, že výsledné fotografie zachycené v selfie režimu a s fotoaparátem, otočeným směrem od uživatele, se od sebe v několika věcech značně liší. Fotoaparát Galaxy A80 není schopen „zapamatovat si“ nastavení mezi oběma režimy a při focení autoportrétů nepodporuje funkce jako Scene Optimizer nebo LED blesk.

Problémy mohou nastat i s fotoaparátem jako takovým, respektive s procesem jeho otáčení. Podle zprávy serveru Sammobile může dokonce i po týdnu až dvou používání zařízení občas docházet k tomu, že se modul fotoaparátu při otáčení zasekne. Zatím pochopitelně není možné tento jev objektivně posoudit z dlouhodobého hlediska.

Zmíněná softwarová aktualizace přichází s verzí softwaru, nesoucí označení A805FXXU2ASG7. Spolu s touto aktualizací vydává společnost Samsunhg zároveň také bezpečnostní záplatu pro letošní červenec. Aktualizaci lze stáhnout formou over-the-air nebo prostřednictvím Samsung Smart Switch.

Smartphone Samsung Galaxy A80 byl spolu s modelem Galaxy A70 oficiálně představen počátkem dubna letošního roku, oba modely jsou k dostání i na tuzemském webu Samsungu.

Galaxy A80 3

Související články

Dnes nejčtenější

.