Zavřít reklamu

Avatari boli kedysi záležitosťou Xboxu 360. Odvtedy zmizli z displejov, len aby sa o niekoľko rokov neskôr objavili na obrazovkách iPhonu X v podobe Animoji. Netrvalo dlho a naše interaktívne „ja“ prevzali ďalšie firmy vrátane Xiaomi alebo Samsungu. A práve Samsung plánuje svoju obdobu AR Emoji využiť podobne, ako to dokázal Xbox 360.

Vami vytvorené postavičky mohli byť zároveň hlavnými postavami v hrách ako napr. Kinect Adventures či v niektorých arkádach (Doritos Crash Course). Práve takúto funkcionalitu naznačil do budúcna Samsung. AR Emoji tím Samsungu, ktorý vyvíjal vylepšenú verziu systému pre Galaxy S10 a S10+, chce využiť tieto postavičky napríklad v hrách alebo ako tvár Bixby.

Faktom je, že podobne ako iní asistenti, aj Bixby je len zhluk abstraktných pixelov bez tváre. Takto by mohol/mohla vystúpiť z davu a prinášať personalizovaný prehľad informácií. Napríklad pri predpovedi počasia by sa na obrazovke mohla zobraziť vaša postavička s dáždnikom. Samsung tiež potvrdil, že AR Emoji môžu v budúcnosti dostať nové doplnky vrátane umelých končatín, make-upu, tetovaní alebo aj nového oblečenia.

AR Emoji Developer Interview

Související články

Dnes nejčtenější

.