Zavřít reklamu

Společnost Samsung nedávno provedla tak trochu zvláštní studii, které se zúčastnilo celkem 6500 respondentů. Ta například ukázala, že by 35 % Evropanů dalo přednost plně nabité baterii svého smartphonu před peněžním obnosem od jiné osoby. To ale není vše. Podle studie představuje také funkce Wireless PowerShare více než jen způsob nabíjení jednoho zařízení prostřednictví druhého.

Životnost baterie zkrátka podle Samsungu představuje v dnešní době cennou komoditu – jakýsi  způsob „emocionální měny“, díky čemuž může funkce PowerShare sehrát významnou roli v lidských vztazích, jejich navázání a posílení. Výsledky studie ukázaly, že pouhých 14 % Evropanů je ochotných podělit se o energii ze své baterie s druhou osobou. 39 % dotázaných uvedlo, že by se o energii z baterie ochotně podělili s kolegou  a 72 % by neváhalo PowerShare sdílet se členem rodiny.

Studie zároveň ukazuje, co vše jsme pro možnost  dobití svého zařízení ochotni udělat. 62  %  Evropanů by cizímu člověku koupilo kávu na důkaz vděčnosti za sdílení nabíjení, a  7 % by dokonce bylo ochotných jít se zcela cizí osobou na schůzku výměnou za možnost použití funkce Wireless PowerShare. Německá pobočka společnosti Samsung vyhodnotila, že sdílení energie z baterie může být součástí „moderního randění“. 21 % respondentů uvedlo, že by velmi ocenili, kdyby se s nimi jejich protějšek o energii ze své baterie podělil. Ne pro každého je to ale samozřejmost – 76 % dotázaných uvedlo, že by se o PowerShare na první schůzce rozhodně nedělili.

Technologii Wireless PowerShare představil Samsung spolu se svými smarpthony řady Galaxy S10, a umožňuje dané zařízení proměnit v bezdrátovou nabíječku.

screenshot 2019-07-25 v 21.19.40

Související články

Dnes nejčtenější

.