Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Alza.cz a. s. v pondělí slavnostně otevřela nově rozšířený SMARTHOME. Ten nyní zabírá více než dvojnásobnou plochu (62 m²) a zákazníkům nabízí ovládání celé domácnosti prostřednictvím bezdrátového řešení. Nově expozice předvede 200 chytrých produktů od 77 firem. Meziročně rostou prodeje v této kategorii o 94 %,  domácí asistenti pak téměř o 300 %. Všech smart produktů firma za 1,5 roku prodala téměř čtvrt milionu kusů.

Firma původní projekt inteligentní domácnosti spustila na Vánoce 2017 – technologie ovšem za tu dobu značně pokročily a tak nejen díky novinkám, ale i na základě zpětné vazby zákazníků Alza  celý koncept inovovala. Nově tak mimo původní obývací pokoj a kuchyň otevírá i zástupce dalších prostor
v domácnosti – předsíň (chytré osvětlení, chytré krmítko pro domácí mazlíčky), koupelnu (chytré zrcadlo, váha, chytrá toaleta, …), dětský koutek (chytrá dětská váha), pracovní plocha (3D tiskárna, chytrý stůl, chytrý květináč, chytrá lahev, …) nebo zahrada (např. robotická sekačka …). 

„Časem budou produkty SmartHome standardem v každé domácnosti, jádrem je oblast zabezpečení, vytápění a osvětlení. Zákazníkům tyto technologie přináší zejména velkou úsporu času, financí a maximální komfort díky jednoduchému ovládání. Ceny těchto produktů přitom dlouhodobě klesají a od standardních se u řady produktů mnohdy liší už jen v řádech stokorun,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz.

Nárůsty prodaných kusů v segmentu SMART při meziročním srovnání H1/2018 vs H1/2019 činí 94 %. Nejprodávanější v kategorii smart historicky od spuštění je chytré osvětlení – smart žárovek, led pásek a svítidel se  prodaly až do dnešního dne vyšší desetitisíce. Hlasoví asistenti, kteří jsou základním stavebním kamenem každé inteligentní domácnosti, se drží na 2. místě. Meziročně rostou prodeje hlasových asistentů raketově, téměř o 300 %. Konkrétně Google Home Mini Charcoal o 634 % a Google Home Mini Chalk o 556 %, oba s velmi příznivou cenou pod hranicí tisíce korun. Pomyslnou TOP trojku pak uzavírají chytré kamery. Všech smart produktů se od spuštění tohoto segmentu – tedy  cca za 1,5 roku prodalo téměř čtvrt milionu kusů. 

Zařízení z jednotlivých pokojů v celé domácnosti lze jednoduše propojit v jeden systém a ovládat je  velmi snadno skrz mobilní telefon, tablet nebo notebook – a to odkudkoli na světě. Není potřeba ani velkých stavebních úprav, vše se ovládá bezdrátově přes aplikaci. Příslušenství funguje přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Při odjezdu do práce či na dovolenou lze například nastavit režim spánek, díky němuž se podle individuálního nastavení vše automaticky vypne, zhasne a například se mohou zatáhnout i žaluzie apod.

V rámci slavnostního otevření byl také předveden zcela nový produkt z vlastní řady produktů AlzaPower –  ultrapřenosná vysokokapacitní bateriová stanice AlzaPower Station PS450.

V nové expozici, která byla vytvořena ve spolupráci s firmami YATUN, Innex a Zok Systém, bude pro zákazníky připraven školený promotér. Ten zájemcům kompletně vše předvede, vysvětlí a poradí s nákupem. Více informací zde.

Alza smarthome
Alza smarthome

Související články

Dnes nejčtenější

.