Zavřít reklamu

Uběhlo již pár měsíců od chvíle, kdy společnost Samsung představila hned několik variant svého smarpthonu Galaxy S10. Jednu z nich představoval také model Galaxy S10+, který se pyšnil úctyhodnými 12GB RAM. Někomu to pro smartphone může připadat zbytečně moc,  Samsung ale plánuje i nadále produkovat takto vybavené telefony, a svými vlastními 12GB moduly má v plánu zásobovat i ostatní prodejce chytrých mobilních telefonů. Minulý týden firma oznámila, že je plně připravena začít s masovou výrobou 12Gb LPDDR5 DRAM modulu.

V letošním roce má také spatřit světlo světa příští vlajková loď Samsungu – model Galaxy Note 10. Ten firma představí již 7. srpna, na pulty obchodů by se novinka měla začít dostávat 23. srpna. Je tedy jasné, že výrobní proces Galaxy Note 10 je v plném proudu, není však jisté, zda se novinka již bude moci tímto modelem pochlubit – alespoň ne celosvětově. Procesor Snapdragon 855+, kterým by měl být Galaxy Note 10 ve verzi pro Spojené státy a Čínu osazen, totiž údajně nenabízí podporu LPDDR5 RAM, a nabízet by ji neměl ani nejnovější procesor Exynos.

Nový 12Gb LPDDR5 modul je vyráběn s využitím 10nm procesu a budou jím disponovat zejména  high-endové smartphony s vyššími nároky na výkon. Oproti předchozí generaci se může LPDDR5 pochlubit vyšší rychlostí a zároveň také vyšší úsporností. Kromě toho jsou schopné datového přenosu o rychlosti až 5500 Mb/s, takže coby součást 12GB RAM lze dosáhnout přenosu až 44GB dat během jediné sekundy .

V průběhu příštího roku plánuje společnost Samsung navíc ještě zahájení výroby 16Gb LPDDR5 modulů, bližší podrobnosti ale zatím zůstávají pod pokličkou.

samsung-12gb-lpddr5-ram-phones-1
Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.