Zavřít reklamu

Letošní vydání smartphonu Galaxy S10 znamenalo pro společnost Samsung významný posun dopředu nejen co se týká designu. Mnozí ho označují za nejvýraznější designový pokrok od vydání Galaxy S6 Edge v roce 2015. Laická i odborná veřejnost si chválí prvky, jako je Infinity-O displej, trojitý fotoaparát nebo třeba ultrazvukový snímač otisků prstů. Samsung ale s Galaxy S10 nehodlá usínat na vavřínech a na příští rok podle všeho chystá další skvělou novinku.

Napovídá tomu nově objevený patent, který si firma nechala registrovat, a na který koncem minulého týdne upozornil web LetsGoDigital. Patent pochází z loňského roku a k jeho schválení došlo letos v květnu. Na nákresech k patentu můžeme vidět zcela nové designové pojetí smartphonu – není zatím jasné, zda se bude jednat o zcela novou vlajkovou loď Samsungu, nebo evoluci Galaxy Fold. Start tohoto modelu se Samsungu bohužel příliš nevydařil, proto se dá očekávat, že firma udělá vše pro to, aby nepříliš úspěšný začátek napravila.

Na obrázcích v galerii můžeme vidět nákresy zařízení, na jehož displeji se nachází výřez pro přední fotoaparát, podobný tomu, kterým disponuje model Galaxy S10+. Zatímco přední fotoaparát je umístěný ve středu displeje zařízení, trojitá zadní kamera se nachází v pravém horním rohu zadní části přístroje.

Podobně jako Galaxy Fold se i zařízení na nákresech zjevně může pochlubit rozšiřitelným displejem, z obrázků ale bohužel není příliš jasné, jakým způsobem bude displej pracovat – zjevně ale půjde o jakousi formu zasouvacího mechanismu. Ve chvíli, kdy displej není vysunutý, vypadá zařízení jako naprosto standardní moderní smartphone.

Registrovaný patent pochopitelně automaticky nezaručuje realizaci navrženého zařízení. Při troše štěstí by ale Samsung mohl novinku představit v příštím roce na Mobile World Congress, a dokázat tak, že si se smartphony s rozšiřitelným displejem dovede vlastně velmi dobře poradit.

galaxy-s11
Zdroj

Dnes nejčtenější

.