Zavřít reklamu

Ako inak, aj tohtoročné mobilné leto bude patriť Samsungu a jeho dvom vlajkovým lodiam Galaxy Note 10 a Note 10+. A aj keď ani jedna ešte nebola oficiálne predstavená, už teraz máme prehľad o dizajne a ďalších vlastnostiach, ktorými sa novinky vyznačujú. Ide však najmä o redesign kamier, kde zadná dostane úplne nové miesto a tvar a predná sa presunie do stredovej časti displeja.

Dokumenty amerického telekomunikačného úradu FCC potvrdili však aj ďalšiu novinku, ktorá nemusí potešiť každého: Pôjde o prvú vlajkovú loď od Samsungu, ktorá nebude mať 3,5mm audio jack. Užívatelia tak budú odkázaní len na používanie bezdrôtových slúchadiel alebo na slúchadlá s USB-C konektorom. Takéto slúchadlá so značkou AKG budú súčasťou balenia.

Galaxy Note 10+ FCC

Dátum vydania a cena sú ďalšími vecami, ktoré mali byť oznámené až 7. augusta na Samsung Unpacked evente. Kórejský server Yonhap ale už teraz prezradil, že Galaxy Note 10 a Note 10+ vyjdú v 5G verzii 23. augusta. Tento dátum sa však týka len Južnej Kórei a zo správy nie je jasné, či rovnaký dátum platí aj pre zvyšok sveta, kde budú dostupné aj verzie so 4G LTE. Predobjednávky na telefón majú byť spustené v krajine už dva dni po evente, 9.8.

Server tiež vraví, že telefóny sa majú začať predávať v krajine za ceny približne 1 020 a 1 190 dolárov. Podľa nemeckého portálu WinFuture by sme sa mali dočkať zhruba podobných cien aj na našom trhu: 999€ za základný 256GB model Galaxy Note 10, budú však podporovať len 4G. K dispozícii však budú aj 512GB a 1TB modely. Prémiový model Galaxy Note 10+ s väčším 6.75″ displejom má začínať na 1 149€.

official-Galaxy-Note10-renders-2-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.