Zavřít reklamu

Smartphone Samsung Galaxy A90 bude k dispozici i v 5G verzi, a už teď je jasné, že jeho baterie bude mít opravdu úctyhodný výkon. Kromě toho se také nedávno potvrdilo, že dostupnost 5G varianty Galaxy A90 nebude zdaleka omezena jen na Jižní Koreu – telefon bude k sehnání minimálně v několika evropských zemích, jejichž seznam se bude s největší pravděpodobností rozšiřovat spolu s tím, jak bude stoupat pokrytí 5G sítěmi.

Zpočátku se o přepracovaném Samsungu Galaxy A90 s 5G konektivitou pouze nejasně spekulovalo, nyní se jeho přípravy potvrdily díky certifikaci baterie s produktovým kódem EB-BA908ABY. Baterie tedy nade vší pochybnost patří ke smartphonu s modelovým číslem SM-A908, což je právě zmiňovaný Samsung Galaxy A90 5G. Se zprávou o certifikaci přišel jako první server GalaxyClub, který rovněž přinesl snímek zmíněné baterie. Ta by měla mít typickou kapacitu 4500 mAh a jmenovitou kapacitu 4400 mAh. To je o něco více, než čím se může chlubit baterie Samsungu Galaxy A80.

Dobrou zprávou také je, že Samsung Galaxy A90 5G nebude zdaleka určen je na domovský trh společnosti Samsung. Podle serveru GalaxyClub totiž kromě modelu s označením SM-A908N, který je určen pro Jižní Koreu, existuje také model s označením SM-A908B. Právě písmeno B v označení modelu má být určeno pro mezinárodní verze zařízení od Samsungu s 5G konektivitou – například mezinárodní verze Galaxy S10 5G nese označení SM-G977B.

Samsung Galaxy A90 5G se bude s největší pravděpodobností prodávat zpočátku ve Velké Británii, Německu, Francii, skandinávských zemích a v Itálii. Mezi nejlevnější zařízení patřit sice nebude, je ale pravděpodobné, že bude dostupnější než model Galaxy S10 v 5G verzi.

Samsung Galaxy A90 3

Související články

Dnes nejčtenější

.