Zavřít reklamu

O Samsungu Galaxy A90 se hovoří nejenom v souvislosti s 5G konektivitou. Nejnovější spekulace mluví o tom, že by v útrobách chystaného smartphonu mohl tepat procesor Snapdragon 855. Tato informace se mezi prvními objevila na twitterovém účtě OnLeaks. Procesor Snapdragon 855 bychom mohli najít například u zámořských a čínských verzí smartphonů Samsung Galaxy S10. Snapdragon 855 by podle OnLeaks měl pohánět jak LTE, tak i 5G verzi zmíněného smartphonu.

Kromě toho to taky vypadá, že by Samsung Galaxy A90 mohl do produktové linie Galaxy A opět navrátit funkci optické stabilizace obrazu, bližší detaily ale prozatím nejsou známy. Podle dostupných informací by optickou stabilizací měl disponovat pouze model s označením SM-A905, tedy LTE verze. Model by měl být vybaven trojitým zadním fotoaparátem s 48MP primárním senzorem a 12MP a 5MP senzory. 5G varianta by měla disponovat setupem ve složení 48MP + 8MP +  5MP. Samsung Galaxy A90 by měl být podobně jako Galaxy A80 vybaven posuvným rotačním fotoaparátem, díky čemuž bude možné pořizovat selfie také zadní kamerou.

Zatím není jasné, zda bude Samsung Galaxy A90 vybaven i senzorem Time-of-Flight. Ten můžeme najít například u Galaxy A80, kde umožňuje použít u videí bokeh efekt. ToF senzor je také využitelný u aplikací s podporou rozšířené reality a teoreticky ho lze použít i pro funkce rozpoznání obličeje. Jak jsme již několikrát zmínili v předchozích článcích, měl by Samsung Galaxy  A90 být vybaven displejem s úhlopříčkou 6,7 palce nebo snímačem otisků prstů, umístěným pod displejem.

Zatím nejpokročilejším procesorem, použitým u smartphonů řady Galaxy A, byl Snapdragon 730 u zmíněného Galaxy A80. Původně se v souvislosti s  Galaxy A90 spekulovalo o procesoru Snapdragonn 845. Jedním z důvodů, proč firma u Galaxy A90 nepoužije čip Exynos 9820, je absence 5G konektivity. Snapdragon 855 má navíc příznivější dopad na spotřebu energie.

Nyní nezbývá než čekat na oficiální  představení Samsungu Galaxy A90, které učiní spekulacím rázný konec.

Samsung-Galaxy-A90-4

Dnes nejčtenější

.