Zavřít reklamu

Přestože si na spuštění 5G sítí u nás budeme muset ještě nějaký čas počkat, hodí se vědět, že Samsung podle všeho uvažuje o tom, že jeden ze svých modelů s 5G konektivitou zpřístupní co možná nejširší uživatelské základně. Nejméně nákladným 5G smartphonem by se mohl stát model Galaxy A90, který v současnosti podle dostupných informací podstupuje příslušné testy.

Podle webu GalaxyClub se Samsung zavádění nových technologií u svých smartphonů nižší střední třídy  rozhodně nebojí. Pokud Samsung Galaxy A90 v testování konektivity obstojí, mohl by se stát jedním z nejdostupnějších 5G smartphonů současnosti. Příliš mnoho detailů bohužel o Galaxy A90 zatím nevíme, a podle některých zdrojů dokonce není stoprocentně jistý zatím ani  jeho název. Zprávy o testech, probíhajících v Jižní Korei, nicméně napovídají tomu, že se jeho oficiální vydání opět o něco více přiblížilo a v dohledné době by se ho mohli dočkat spotřebitelé například ve Spojeném království či Spojených státech.

Kromě zmíněné 5G konektivity by měl Samsung Galaxy A90 dále disponovat například 32MP fotoaparátem se sekundárním 8MP senzorem, spekuluje se také o otočném mechanismu, který můžeme znát například z modelu Galaxy A80. Model by měl být také vybaven full-screen displejem, 128GB úložištěm, rozhraním OneUI a snímačem otisků prstů, umístěným pod displejem. Osazen by měl být procesorem  Snapdragon 710.

S jeho vydáním se původně počítalo počátkem letošního dubna, k tomu ale nakonec nedošlo. 

Samsung-Galaxy-A90-4
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější