Zavřít reklamu

Nemáte rádi zdlouhavé přenášení souborů mezi vaším androidím smartphonem či tabletem a počítačem? Pak pro vás máme parádní tip na příslušenství, které by mohlo vaše problémy vyřešit. Do redakce nám totiž dorazil speciální flash disk SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0, který vás nechá po jeho prvním použití na slovní spojení “zdlouhavý přenos dat” jednou provždy zapomenout. Pojďme se na něj tedy podívat pěkně zblízka. 

Zpracování a technické specifikace

Přestože je SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 opravdový drobeček, nemá se rozhodně za co stydět. Jeho vlastnosti jsou totiž vzhledem k jeho velikosti více než působivé. Pokud se pro jeho pořízení rozhodnete dostanete oboustranný flash disk s porty USB 3.0 na jedné straně a micro USB na straně druhé, které zajišťují kompatibilitu jak s telefony s Androidem, které podporují USB OTG, tak i u PC či Maců. Při přetahování velkých souborů z počítače na tuto flashku pak rozhodně potěší přenosová rychlost USB 3.0, která dosahuje až 130 MB/s. Co se pak týče těla, to dosahuje rozměrů 25,4 mm x 11,7 mm x 30,2 mm při hmotnosti 5,2 gramy. Rozhodně se tak nemusíte bát například toho, že by vás flashka tlačila v kapse či něco podobného. Je totiž skutečně miniaturní. 

DSC_0111

Zpracování Ultra Dual USB Drive m3.0 je velmi jednoduché. Produkt totiž tvoří de facto jen vzájemně propojené porty s úložným čipem vsazené do plastového rámu, který slouží zároveň i jako jakási “kolejnička” v případě vysunování jednotlivých portů, či jako ochrana v případě, že jsou oba porty zasunuty. Vzhledem k systému vysouvání je zřejmě zbytečné upozorňovat na to, že je vždy dostupný pouze jeden port a tudíž nepočítejte s tím, že byste například počítač se smartphonem propojili “na přímo”. Obecně vzato, zpracování flashky je dle mého názoru skutečně super a věřím, že mnoho jejich majitelů mi v tom dá za pravdu. Je totiž zkrátka jiná a v tom je zatraceně sexy. 

Testování 

Hlavním posláním flashky Ultra Dual USB Drive m3.0 je výrazné zjednodušení přenosu souborů z tabletu či smartphonu se systémem Android do PC či Macu a naopak. Na to jsem se samozřejmě ve svém testu zaměřil, abych mohl dát následně výrobci za pravdu. Přenos souborů je totiž skutečně naprostá hračka a myslím, že vás bude dokonce i bavit. 

Ke správě souborů je na zařízení s Androidem nutné stáhnout z obchodu Google Play aplikaci SanDisk Memory Zone, která je samozřejmě k dispozici zdarma. Jakmile jí do svého smartphonu či tabletu stáhnete a poprvé spustíte, stačí jen odsouhlasit několik oken a voilà, přetahování obsahů může začít. 

Prostředí aplikace je navýsost jednoduché, díky čemuž je i práce s ní velmi rychlá. Stačí totiž vždy jen zvolit místo uložených souborů, ty následně ve vybrané sekci vyhledat, označit a pak už je jen poslat přesně tím směrem, kterým chcete – tedy z flashky do smartphonu či tabletu nebo naopak. V případě přenosů souborů z flashky na PC či naopak je pak vše ještě mnohem jednodušší. Ultra Dual USB Drive se totiž v počítači chová jako klasický flash disk, tudíž nemusíte stahovat žádné dodatečné aplikace pro jeho správu, ale zkrátka z něj jen přetahujete soubory nebo je na něj naopak stejně jednoduchým způsobem kopírujete. Díky vysoké přenosové rychlosti navíc nemáte problém například ani s kopírováním větších filmů, které si následně můžete do telefonu z flashky přetáhnout. 

Když už mluvíme o přesunech dat ze smartphonu na flashku, je rozhodně nasnadě zmínit, že appka umožňuje automaticky mazat přetažené soubory z telefonu právě na Ultra Dual USB Drive, díky čemuž můžete s trochou nadsázky vidět nárůst vaší paměti v přímém přenosu. Tuto možnost však samozřejmě povolovat nemusíte a flashku využít de facto jen k přenosu či záloze svých souborů. Její využití je zkrátka široké. 

DSC_0117

Resumé 

Závěrečné hodnocení podobných produktů mám skutečně rád. Není totiž prakticky nic, za co bych jim měl udělit minusové body, a naopak věcí, které stojí za pochvalu, je požehnaně. Jasně, někdo může namítat, že kvůli zvláštní konstrukci nemusí flashka dlouho vydržet. Na to však lze odpovědět, že je to zkrátka daň za komfort v podobě miniaturních rozměrů. Ostatně, právě ty jsou jedním z hlavních primů tohoto produktů. Tím největším je však bezesporu spolehlivost a především pak jednoduchost přenosu dat. Pokud tedy právě kopírování fotek, hudby či videí mezi smartphonem či tabletem a PC nenávidíte kvůli nutnosti propojování kabely, je toto příslušenství od SanDisku něčím, co by ve vaší domácnosti chybět rozhodně nemělo. Příjemným bonusem je pak velký výběr úložných variant a velmi nízká cena. Za sebe jej tedy mohu jen a jen doporučit. 

DSC_0118
sandisk fb

Související články

Dnes nejčtenější

.