Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Bitcoin je první virtuální měna, která vznikla v roce 2009. Nemá nad ní kontrolu žádný stát ani finanční úřad. Právě díky tomu se toto „platidlo“ těší čím dál větší oblibě. Za vznikem projektu měl údajně stát Satoshi Nakamoto, ale později se ukázalo, že se jedná o rozsáhlou skupinu lidí, kteří pracovali na vývoji. Co vlastně ovlivňuje cenu Bitcoinu a kde ho můžeme koupit?

Jak funguje?

Ve fyzické podobě byste tuto internetovou měnu hledali jen těžko. Jedná se pouze o několikamístný kód. Ačkoli bude maximální počet všech Bitcoinů pouze 21 000 000 jsou dělitelné na několik desetinných míst, tudíž si za ně velmi snadno objednáte i kávu nebo malé pivo.

V celém procesu jsou nejdůležitější takzvaní „mineři“, kteří tvoří a zároveň chrání celou síť před rozpadem. K tomu abyste mohli začít s těžbou budete potřebovat počítač, čím výkonnější grafická karta tím lepší. Získání Bitcoinů je energeticky náročné a jedinou odměnou je vytěžení určitého bloku.

Koncoví uživatelé jsou lidé, kteří si posílají peníze. Každý uživatel má jednu nebo více peněženek, které slouží jako adresy pro platby.

Bitcoin a vývoj kurzu

Na světě neexistuje žádná měna, která by byla tak volatilní jako Bitcoin. Při uvedení prvních mincí v roce 2009 na trh byla jejich cena pouze pouhých pár centů. Jak je tedy možné, že k 17.06.2019 stojí jeden Bitcoin téměř 210 000 Kč? To je opravdu neuvěřitelné. Co tedy ovlivňuje tak velké výkyvy v cenové hladině? Samozřejmě to je nabídka a poptávka, ale ty největší „skoky“ mají na svědomí velké události. Pokud nějaká velká společnost začne přijímat Bitcoiny ovlivní to jeho cenu směrem vzhůru. Naopak pokud dojde k nějaké výrazné regulaci nějakým státem dojde k poklesu. Jak se bude kurz Bitcoinu vyvíjet v dalších letech? To vám s přesností nikdo neřekne.

Kde koupit Bitcoin – Coinbase

Rádi byste si nakoupili také nějaké Bitcoiny nebo alespoň jejich část? V tom není žádný problém. Doporučujeme využít online směnárnu a peněženku jménem Coinbase.

Registrace

Není složitá, ale po základní registraci budete muset provést verifikaci nahráním dokladu totožnosti.

 • Rok vzniku platformy: 2012
 • měna účtu: EUR, USD
 • Kryptoměny dostupné k obchodování: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC
 • Vklady a výběry: bankovní převod, platební karta a kryptoměny
 • Minimální vklad: 10 USD

Výhody Coinbase

 • bezpečná online peněženka
 • rychlý nákup i prodej
 • dvoufázové zabezpečení

Nevýhody Coinbase

 • poplatky
 • omezený počet kryptoměn
 • občasné systémové chyby

Půjčka na Bitcoin?

Mnoho investorů a spekulantů se domnívá, že vložením vyšší sumy se díky Bitcoinu zabezpečí na celý život. Nemůžeme říci, že by se to některým z nich už nepovedlo, ale mohou se vyplatit půjčky s využitím právě na tuto záležitost?

Riziko

Je pravda, že rychlou půjčku můžeme využít na nastartování svého podnikání, ale použít jej na Bitcoiny je čiré bláznovství. Z jakého důvodu? Obecně jsou investice do kryptoměn extrémně rizikové a s úvěrem bychom se mohli dostat do velkých problémů. Pokud by došlo k razantnímu poklesu ceny Bitcoinu přišli byste o všechny vložené finance a ještě by vám na krku zůstal úvěr, což by ne každý musel zvládnout.

Do jakékoli kryptoměny investujte jen tolik, kolik můžete ztratit a ani o korunu víc.

bitcoin fb

Dnes nejčtenější

.