Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden vydala červnovou bezpečnostní aktualizaci, určenou majitelům smartphonů Galaxy A10 a Galaxy A2 Core. Aktualizace je prozatím dostupná pouze v několika vybraných regionech, jak je ale u Samsungu zvykem, postupem času – do konce tohoto měsíce – se dočkají i další oblasti.

Co se nejnovější bezpečnostní aktualizace týče, specifikoval Samsung již před několika týdny, že přináší opravu několika vysoce rizikových chyb a jednu středně rizikovou chybu v operačním systému Android. Aktualizace zároveň  kromě oprav chyb v operačním systému jako takovém také přináší nápravu jedenácti SVE (Samsung Vulnerabilities and Exposures).

Web Sammobile upozorňuje na možnost, že součástí nejnovější aktualizace může být také návrat aplikace Telegram na smartphony značky Samsung Galaxy A10. Ta se stala pro majitele telefonů řady Galaxy A nepoužitelná letos v květnu, a to vinou problémů se systémem souborů. U modelu Galaxy A30 byla kompatibilita obnovena s příchodem jeho vlastní červnové aktualizace počátkem tohoto měsíce a několik dalších modelů včetně Samsungu Galaxy S9+, Galaxy Tab S5e a Galaxy Tab Active 2 se nápravy dočkalo v uplynulých týdnech.

S distribucí červnové softwarové aktualizace pro Galaxy A10 a Galaxy A2 Core začal Samsung prozatím v Indii a Iráku, kde si ji uživatelé mohou stáhnout over-the-air po obdržení příslušné notifikace. Dostupnost aktualizace je také možné zkontrolovat v Nastavení v menu softwarových aktualizací.

Galaxy A10 fb PhoneArena
Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.