Zavřít reklamu

Společnost Samsung vydala červnovou aktualizaci svého softwaru pro smartphony značky Galaxy S9. Vylepšení se dočkal mimo jiné i jeho fotoaparát, který získal vlastní Noční režim nebo třeba schopnost čtení QR kódů bez nutnosti Bixby Vision.

Předběžné testování ukázalo, že přestože má Noční režim u fotoaparátu Samsungu Galaxy S9 stále ještě své jisté mouchy, funguje poměrně obstojně a umí nejen odstranit šum z fotografií, pořízených za zhoršených světelných podmínek, ale dovede se také postarat o výraznější jas výsledného snímku. Zatím se mu to ale bohužel nedaří úplně ve všech případech. To ale není nic, co by nedokázala vylepšit případná další softwarová aktualizace. Rozdíl mezi Nočním režimem u Samsungu Galaxy S9 a Galaxy S10+ je nicméně poměrně patrný. Srovnání výsledků z obou fotoaparátů si můžete prohlédnout ve fotogalerii k tomuto článku. Fotoaparát Samsungu Galaxy S9 byl měl být v brzké době také nově obohacen o možnost nastavení úrovně rozostření v režimu Live Focus u přední kamery.

Další novinkou v rámci červnové softwarové aktualizace je možnost skenování QR kódů. Příslušný přepínač najdete v nastavení fotoaparátu – poté už jen stačí fotoaparát namířit na příslušný kód a jediným klepnutím otevřít odkaz, na který vede. Díky této zdánlivé maličkosti už uživatelé nemusí kvůli skenování QR kódů aktivovat Bixby Vision nebo spoléhat na některou z aplikací třetích stran. Funkci skenování QR kódů můžete na svém smartphonu kdykoliv deaktivovat.

Samsung Galaxy S9 Plus camera blue FB

Související články

Dnes nejčtenější

.