Zavřít reklamu

Čistě průhledných krytů pro vlajkové telefony Samsungu existuje celá řada, PanzerGlass ClearCase se ale od zbytku nabídky přeci v některých aspektech liší. Jedná se totiž o obal, jehož celá zadní část je tvořená z tvrzeného skla s vysokým stupněm tvrdosti. Díky tomu je obal nejenom skutečně odolný, ale nabízí i další užitečné vlastnosti. Ostatně i proto jsme se rozhodli jej v redakci otestovat.

ClearCase dorazí v balení s výsuvnou vnitřní částí, které je pro PanzerGlass již poměrně typické. Uvnitř se pak nachází skutečně jen obal opatřený ochrannou fólií, kterou můžete prakticky ihned strhnout a pouzdro nasadit na telefon. Informace na krabičce pak ještě prozrazují, že je ClearCase odolný vůči škrábancům, pádům a je schopen tlumit sílu nárazů, jež by mohly poškodit komponenty v telefonu.

Vyzdvihované vlastnosti jsou jednoznačně užitečné, nicméně tou nejpřínosnější je speciální ochrana proti žloutnutí. Právě zabarvení po dlouhodobém používání bývá u čistě průhledných obalů poměrně častý problém. PanzerGlass ClearCase je ale v tomto ohledu o kus napřed a jeho okraje si tak ponechají čistý, transparentní vzhled například i po více než roce používání. V tomto ohledu si tak PanzerGlass zaslouží určitě pochvalu.

Co se týká kompletního obalu, pak jeho nejzajímavější částí je bezesporu zadní část tvořená z tvrzeného skla. Konkrétně se jedná o sklo značky PanzerGlass, tedy v podstatě o stejné, které výrobce nabízí jako ochranu pro displeje telefonu. V případě obalu je ale sklo ještě o 43 % silnější, tudíž ve výsledku disponuje tloušťkou 0,7 mm a je tak schopné nabídnout ještě vyšší ochranu. I přes vyšší tloušťku je zachována podpora bezdrátových nabíječek. Díky oleofobní vrstvě je také sklo poměrně rezistentní vůči otiskům prstů, díky čemuž je po většinu času více méně čisté, minimálně ve srovnání se skleněnými zády Galaxy S10, které jsou doslova magnetem na otisky.

Okraje obalu mají protiskluzovou vlastnost a jsou vyrobeny z TPU, tudíž jsou pochopitelně měkčí než tvrzené sklo na zádech. I navzdory tomu je ale obal celkově poměrně tvrdý, čímž je však zajištěna maximální ochrana. Nicméně je lehce problematické obal z telefonu sundat a je zapotřebí trocha zručnosti. Aplikace je naopak bezproblémová. Kvůli méně poddajným okrajům je také potřeba vynaložit více síly při mačkání postranních tlačítek, což ale nepředstavuje nikterak velkou překážku či dokonce negativum.

Co však musím pochválit, jsou přesné výřezy pro port, jack, reproduktor, mikrofony i fotoaparáty – vše skvěle lícuje a je znát, že PanzerGlass svůj obal ušil novému Galaxy S10 skutečně na míru. Chráněná jsou veškerá zranitelná místa telefonu – okraje obalu dokonce mírně přesahují přes hrany a tudíž je možné telefon položit displejem dolů bez obav, že by se poškrábal. I navzdory tomu je však ClearCase kompatibilní se všemi ochrannými skly od PanzerGlass (recenze zde)

PanzerGlass ClearCase Galaxy S10_4-squashed

Jestliže jste příznivci minimalismu, chcete co možná nejvíce zachovat design svého Galaxy S10 a zároveň jej maximálně ochránit, pak je PanzerGlass ClearCase skvělou volbou. Osobně jsem si obal skutečně oblíbil a ani po více než měsíci používání jsem neměl tendenci jej z telefonu sundat (a to krytům obecně příliš neholduji). Decentní provedení spolu s vysokou ochranou a zejména ochranou proti žloutnutí dělají z PanzerGlass ClearCase momentálně asi jeden z nejlepších obalů na trhu, co se nejnovějších vlajkových Samsungů týká. Dostupný je pro všechny tři modely – Galaxy S10e, S10 a S10+.

PanzerGlass ClearCase Galaxy S10
PanzerGlass ClearCase Galaxy S10 FB

Dnes nejčtenější

.