Zavřít reklamu

Na konci letošního roku začne postupné vypínání multiplexů šířících televizní signál v aktuálním standardu DVB-T a následný přechod na vysílání ve standardu novém: Digital Video Broadcasting – Terrestrial 2, zkráceně DVB-T2. Podle nedávného průzkumu společnosti Nielsen Admosphere pro Ministerstvo průmyslu a obchodu je se změnou srozuměno přes 83 % procent českých diváků a přes 40 % z nich už je schopno signál ve standardu DVB-T2 přijímat. Patří mezi ně i majitelé televizorů značky Samsung.

DVB-T2 – kvalitnější obraz, který ve vzduchu zabírá méně prostoru

V novém standardu digitálního vysílání jsou pro většinu diváků na českém území k dispozici všechny stanice České televize, Prima, Nova i Barrandov. Z těchto jmenovaných jsou zatím pouze programy veřejnoprávní České televize dostupné v HD kvalitě. Ačkoliv asi bude ještě nějaký rok trvat, než budou v plném HD vysílat skutečně všichni, změna oproti současné kvalitě televizního obrazu je patrná už na první pohled.

Obraz ještě kvalitnější než ve slibovaném rozlišení HD si ale budou moci dopřát majitelé QLED televizorů Samsung již dnes. Novinky pro rok 2019 jsou vybaveny Quantum procesorem s umělou inteligencí, který v reálném čase optimalizuje a zvyšuje kvalitu přehrávaného záznamu až do rozlišení 8K (7680 × 4320).

Samozřejmostí DVB-T2 je i přenos hybridního rozhraní HbbTV, které se skrývá pod červeným tlačítkem. V ČR ji zatím aktivně využívá již zmíněná ČT, TV Prima a Nova.

Všechny televizory modelových řad televizorů Samsung od roku 2015 splňují standard DVB-T2

Aby měli diváci jistotu, že je jejich televize schopna přijímat signál v novém standardu DVB-T2 (nebo se naopak před zbrklým nákupem nové TV ujistili, že jej schopna přijímat skutečně není), České Radiokomunikace testují a následně certifikují všechny přístroje kompatibilní s DVB-T2 známkou DVB-T2 ověřeno. Certifikaci DVB-T2 ověřenosplňuje také všech 322 modelů značky Samsung, které se na českém trhu objevily od roku 2015.

Majitelům starších televizorů Samsung pomůže Evolution Kit

Diváci se staršími televizory tak mají dvě, respektive tři možnosti: Zaprvé si mohou pořídit některý z novějších a certifikovaných televizorů, nebo ke svému původnímu televizoru připojit set-top box. Třetí možnost pak svým zákazníkům nabízí jen Samsung. Signál DVB-T2 mohou na své staré televizi přijímat prostřednictvím zařízení Evolution Kit. Ačkoliv jde o podobné řešení jako v případě nákupu set-top boxu, má Evolution Kit dvě velké výhody. Divákům nabídne stále populárnější HbbTV vysílání. Druhá nesporná výhoda spočívá v upgradu celého operačního systému na úroveň novinek 2019.

Zákazník tak získá přístup k populárním aplikacím HBO GO, Netflix, Stream nebo k mnoha internetovým televizím. Celý televizor bude navíc ovládat novým Smart ovladačem, který je součástí dodávky.

Samsung svým zákazníkům umožňuje upgradovat i 7 let starý televizor na Smart TV a povýšit jej na moderní úroveň zábavy. Více informací o novém Evolution Kitu jsou k dispozici zde: https://www.samsung.com/cz/tv-accessories/evolution-kit-sek-4500/

Samsung Q9F QLED TV FB

Dnes nejčtenější

.