Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Ušetřit terabajty zálohovaných dat a zároveň ochránit před ransomware. Dá se to vůbec? Dnes máte ve firmě (ať už malé, střední či velké) data určitě alespoň na dvou místech – na počítačích a v cloudu, např. G Suite či Office 365. Pro zálohování pravděpodobně máte hardware a k tomu využíváte příslušný software. A předpokládáme, že soubory na G Suite (včetně kalendářů či e-mailů) nebo Office 365 nezálohuje vůbec. A co v případě, že se objeví hrozba ransomware a některý z počítačů vašich kolegů zůstane zašifrovaný?

Nyní je na vás jako na správci, abyste našli poslední zálohu a obnovili data. Kdy jste však naposledy zálohovali? A asi si umíte představit, kolik času vám zabere, než zkopírujete desítky gigabajtů, ne-li terabajtů dat a všechny aplikace znovu nastavíte. Jde o poměrně těžký úkol. Existuje však řešení, které nevyžaduje žádné další investice a zejména umožňuje okamžitou obnovu dat (na úrovni souborů, nastavení aplikací až po 1:1 kopie celých systémů) bez ohledu na to, jak jste o ně přišli a kde se tato data nacházela. A hlavně, bude vám to trvat minimum času.

Active Backup for Business

Je jedno, zda chcete obnovit jeden soubor z přílohy e-mailu nebo celý virtuální nebo váš fyzický pracovní počítač. Active Backup for Business nabízí dokonce časovou osu, ze které stačí vybrat ten správný moment, kdy byl počítač a jeho data v bezpečí – stačí pak už jen kliknout a můžete znovu bezproblémově pracovat.

Řeknete si však, že vytvářet zálohy (ideálně automatizovaně) na hned několika počítačích ve firmě, už jen např. každý den, zabere obrovskou úložnou kapacitu. Souhlasíme, i když jen částečně. Díky inkrementálním zálohám se ukládají na NAS-ku pouze změny dat, které nastaly v porovnání s předchozí zálohou. Touto technologií  ušetříte více než 70 % úložného prostoru. A určitě víte, kolik dnes stojí uložení několika terabajtů dat např. v cloudu.

Synology DS218j:

Active Backup for Business je integrované řešení na síťových NAS úložištích Synology, které nevyžaduje žádné investice z pohledu licencí (je skutečně bezplatné) a navíc ho lehce nasadí existující správce vaší IT infrastruktury. Nepotřebujete drahé konzultanty či externí firmu, abyste si mohli automatizované zálohování vašich firemních dat (z počítačů, fyzických i virtuálních a z cloudových služeb jako G Suite či Office 365) nastavit sami, bez žádných dalších výdajů. Monitoring a správu provedete snadno z jednoho místa. Pokud vše správně nastavíte, vaši zaměstnanci a uživatelé nebudou vůbec zatížení tím, že se mají sami o něco starat. To přece od nich ani nechceme.

A teď trochu kritická situace, kterou nepřejeme nikomu, aby se s ní musel kdykoliv zabývat – Ransomware. Může se to stát každému z nás, najednou se ocitneme před obrazovkou, která od nás žádá uhrazení částky (menší či větší) a pokud tak neuděláte, zůstanou vaše data navždy zašifrovaná. Vy nemůžete dále pracovat a šance na odslepení dat je téměř nulová. Co teď? S Active Backup for Business stačí podívat na časovou osu záloh a vybrat tu, která tomuto problému nečelila. A nemusíte se obávat, právě díky inkrementálním zálohám to může být záloha stará pár dní, hodin či dokonce jen minut.

Synology-Active-Backup-for-Business

Výběr správného zálohovacího řešení je složitý – od ceny hardwaru, přes licence a porovnávání vlastností a funkcionalit, které ani nevíte, zda vlastně využijete. Zakoupit hardware zvlášť a software zvlášť? Active Backup for Business je řešení, které vás nic nestojí – je bez licencí, stačí mít ve firmě pouze kompatibilní NAS od Synology.

A to nemluvíme o drahých serverových řešeních, Active Backup for Business funguje spolehlivě i na dvou či dokonce jednošachtových NAS zařízeních, na které jste dosud možná pouze zálohovali data. Výhoda takového integrovaného řešení? Šetříte čas potřebný na obnovu dat, díky inkrementálním zálohám extrémně šetříte úložnou kapacitu a máte zálohované nejen samotná data, ale i aplikace a jejich nastavení, dokonce i ty v cloudu.

synology

Dnes nejčtenější

.