Zavřít reklamu

Společnost Samsung vyslyšela prosby svých zákazníků a svůj smartphone Galaxy S10 vybavila skvělým režimem fotoaparátu, určeným přímo pro noční focení. První verze Nočního režimu u Galaxy  S10 nicméně uživatele příliš neoslnila. Samsung se ale nenechal zahanbit a v rámci nedávné softwarové aktualizace schopnosti fotoaparátu značně vylepšil. V dnešním článku se můžete podívat na názorné srovnání vylepšeného Nočního režimu a Pro režimu.

Noční režim nebo Pro?

Někteří uživatelé si při používání svého Galaxy S10 všimli, že podobnou službu jako Noční režim jim dokáže prokázat i Pro režim. Ten sice dokáže fotografie, pořízené na Samsung Galaxy S10, hodně vylepšit, není však primárně určený pro fotografování za zhoršených světelných podmínek nebo přímo v noci. Noční režim si totiž dovede poradit s parametry, důležitými pro focení ve tmě, jako je rychlost závěrky, expozice nebo ISO, a umí vykouzlit jasnější, čistší, ale přirozeně vypadající obraz i v noci.

Dva režimy, dvojí výsledek

Redaktoři serveru Sammobile si dali práci s vyzkoušením obou režimů pro účely nočního focení – kompletní výsledky můžete vidět ve fotogalerii článku. V rámci testu se ukázalo, že fotografie, pořízené za pomoci Nočního režimu, jsou jasnější než snímky, pořízené v Pro režimu při zachování stejných parametrů. Zásluhu má na tom s největší pravděpodobností schopnost fotoaparátu Samsungu Galaxy S10 pořídit při Nočním režimu více záběrů téže scény a zkombinovat data ze všech pořízených snímků tak, aby byl výsledek co nejčistší a s co nejmenším výskytem šumu. Pořízení více záběrů najednou ale u Nočního režimu probíhá – na rozdíl od Pro režimu – za delší doby expozice.

Oba srovnávací snímky v galerii jsou vždy rozděleny na dvě poloviny – vlevo můžete vidět Noční režim, vpravo režim Pro.

galaxy s10

Související články

Dnes nejčtenější

.