Zavřít reklamu

Bezrámečkový displej u nového Galaxy S10 je bezesporu nádherný a tendenci Samsungu posunout pojem “Infinity Display” zase o kousek vpřed jedině vítáme. Nicméně spolu s tím, jak se displej rozprostřel v podstatě přes celou přední část telefonu, ze zvýšila také pravděpodobnost jeho poškození. Proto jsme se rozhodli v redakci otestovat tvrzené sklo od dánské společnosti PanzerGlass, tedy jedno z nejkvalitnějších na trhu.

V balení kromě skla najdeme již tradičně zvlhčený ubrousek, hadřík z mikrovlákna, samolepku pro odstranění zbývajících smítek prachu a také návod, ve kterém je postup instalace skla popsaný i v češtině. Aplikace je velice jednoduchá a nám v redakci zabrala přibližně minutu. Zkrátka jen stačí telefon očistit, ze skla sloupnout fólie a přiložit jej na displej tak, aby seděl výřez pro přední kameru a horní reproduktor.

Nutno však podotknout, že sklo lepí pouze po okrajích. Nicméně tímto způsobem je řešena drtivá většina tvrzených skel pro vlajkové modely Samsungu. Důvodem je po stranách zakřivený displej telefonu, který zkrátka pro přilnavá skla představuje problém a výrobci tak musí volit výše uvedené řešení.  

Na druhou stranu právě díky tomu mohou nabídnout skla se zaoblenými hranami. A právě takové je i PanzerGlass Premium, které kopíruje křivky okrajů displeje. Sklo sice nesahá až k nejzazším okrajům panelu, nicméně právě díky tomu je kompatibilní v podstatě se všemi kryty a obaly, a to i s těmi skutečně bytelnými.

Podobně potěší i další vlastnosti. Sklo je o něco tlustší, než tomu bývá u konkurence – konkrétně jeho tloušťka činí 0,4 mm. Zároveň také nabízí vysokou tvrdost a průhlednost, a to díky kvalitnímu procesu temperace, který probíhá 5 hodin při teplotě 500 °C (běžná sklad jsou tvrzena jen chemicky). Benefitem je i menší náchylnost na usazování otisků prstů, která je zajištěna speciální oleofóbní vrstvou pokrývající vnější část skla.

Najde se však i jedna nevýhoda. PanzerGlass Premium – stejně jako spousta podobných tvrzených skel – není kompatibilní s ultrazvukovou čtečkou otisků prstů v displeji Galaxy S10. Snímač zkrátka není schopný skrze sklo prst rozeznat. Výrobce tuto skutečnost uvádí přímo na obalu produktu a vysvětluje, že při návrhu skla šlo primárně o zachování kvality a odolnosti a právě na úkor toho není čtečka podporovaná. Nicméně většina majitelů Galaxy S10 spíše než otisk prstu používá pro autentizaci rozpoznání obličeje, které je rychlejší a mnohdy i pohodlnější.

 Kromě absence podpory ultrazvukového senzoru není Sklu PanzerGlass Premium moc co vytknout. Problém nenastává dokonce ani při používání tlačítka Domů, které je citlivé na sílu stlačení – i to skrze sklo funguje bezproblémově. Uvítal bych snad jen o něco méně viditelný výřez pro přední kameru. Jinak je ale sklo PanzerGlass skvěle zpracované a pochválit musím i zabroušené hrany, které neřežou do prstu při provádění specifických gest.

Galaxy S10 PanzerGlass Premium
Galaxy S10 PanzerGlass Premium

Dnes nejčtenější

.