Zavřít reklamu

Společnost Samsung začala tento měsíc s distribucí své nejnovější bezpečnostní aktualizace pro vybraná kompatibilní zařízení. Aktualizace se již dočkali například majitelé smartphonů Galaxy Note 8, Galaxy A70, Galaxy S7 a dalších. Nyní se bezpečnostní aktualizace dočkají také majitelé modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. V současné chvíli je aktualizace potvrzena od uživatelů v Německu, její rozšíření do dalších zemí je otázkou času.

Nejnovější aktualizace přináší opravu pro celkem sedm kritických chyb, způsobujících zranitelnost operačního systému Android u daných zařízení. Kromě toho se uživatelé dočkají také desítek oprav menší nebo střední závažnosti a rizika. Aktualizace dále přináší opravu 21 položek SVE (Samsung Vulnerabilities and Exposures) spolu s dalšími opravami. Na řadu přišla  i drobná vylepšení v oblasti Bluetooth konektivity a některý h efektů u fotoaparátu.

Aktualizace firmwaru pro model Galaxy S9 nese označení G960FXXU4CSE3, verze pro Samsung Galaxy S9+ má označení G965FXXU4CSE3. Distribuce probíhá formou over-the-air, firmware je dostupný také prostřednictvím výše uvedených odkazů. Velikost aktualizace nepřesahuje 380MB.

Samsung potvrdil detaily, týkající se květnové bezpečnostní aktualizace, zhruba před týdnem. Bezpečnostní  akutalizace se spíše než na nové funkce zaměřují na opravu bezpečnostních chyb různé závažnosti, a to jak v operačním systému jako takovém, tak i v softwaru společnosti Samsung. V rámci současné aktualizace dochází například k opravě problémů s obsahem schránky, kopírovaným na uzamčenou obrazovku, a několika dalších chyb.

ice-blue-galaxy-s9-plus
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější