Zavřít reklamu

Dovedete si představit, že byste svým smartphonem značky Samsung vyfotili – navíc velmi kvalitně – jakékoliv nebeské těleso? Jihoafrickému fotografovi Grantu Petersenovi,  který se specializuje na astrofotografii, se to podařilo. Za pomoci svého Samsungu Galaxy S8 v kombinaci se základním osmipalcovým dalekohledem Dobson. Snímek, který obletěl svět, pořídil Peterson ze své domovské základny v Johannesburgu. Na fotografii můžeme vidět planetu Saturn těsně předtím, než  se schovala za Měsíc.

Fotografie vznikla coby součást videa, natočeného při 60fps. Videoklip pak  zpracoval za pomoci specifického procesu, který mu umožnil sloučit několik videosnímků v jeden jasnější obraz. Metodu na podobném principu používá pro zpracování svých fotografií různých astronomických jevů například také NASA.

Na fotografii, kterou se podařilo Grantu Petersenovi vytvořit, je zajímavé, jakým způsobem vystihuje to, jak planeta Saturn při pozorování ze Země působí dojmem drobného tělesa. Ve skutečnosti se přitom jedná o druhou největší planetu naší sluneční soustavy. Saturn je od planety Země vzdálený úctyhodný 1,4 miliardy kilometru, zatímco vzdálenost Měsíce, který na fotografii vypadá nesrovnatelně větší než Saturn, činí od Země 384400 kilometrů.

Smartphone Samsung Galaxy S8, kterým byl Saturn zachycen,  je osazen procesorem Exynos 8895 a výrobce ho vybavil kvalitním zadním 12MP fotoaparátem se schopností pořídit kvalitní fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

Galaxy-S8-Saturn-768x432

Související články

Dnes nejčtenější

.