Zavřít reklamu

Na vydání Samsungu Galaxy Fold se těšila řada řadových uživatelů i odborníků. Bohužel nedlouho po uvedení smartphonu se začaly objevovat první problémy. Na vině by mohlo být nedostatečné testování v běžném provozu – vypadá to, že Galaxy Fold podstoupil pouze sérii testů v laboratoři. Smartphone údajně nemá dostatečnou ochranu proti vniknutí nečistot, které se mohly podílet na poškození skládacího displeje a znehodnocení přístroje.

Samsungu Galaxy Fold se rozhodli podívat na zoubek také odborníci z iFixit, kteří přístroj tento týden důkladně rozebrali. V průběhu procesu bylo v konstrukci smartphonu odhaleno větší množství otvorů, které ho z obou stran obklopují. Právě těmito otvory se může do přístroje snadno dostat nečistota a cizí částice. Ty pak mohou snadno poškrábat křehký OLED displej a zapříčinit celou řadu různých problémů.

Mezi pantem a displejem Galaxy Fold je podle iFixit malá mezera, pevnější spojení obou částí by ale nemělo být těžkým úkolem. S podobným problémem se potýkala například společnost Apple u svých MacBooků a MacBooků Pro. Po četných stížnostech doplnila firma pod klávesnici silikonovou vrstvu, která brání průniku nečistot do počítače. Podobným způsobem by Samsung mohl podle iFixit vyřešit i problémy se svým Galaxy Fold. Řadě problémů se ale mohlo také předejít důrazným varováním uživatelů před neopatrným zacházením s ochrannou vrstvou displeje smartphonu.

iFixit ohodnotil Samsung Galaxy Fold na poli opravitelnosti dvěma body z deseti. Skládací smartphone od Samsungu je tedy velmi těžko opravitelný a při opravě může snadno dojít k nežádoucímu poškození displeje. Samsung Galaxy Fold by se měl ve Spojených státech začít prodávat 13. června tohoto roku.

Samsung Galaxy Fold 1

Dnes nejčtenější

.