Zavřít reklamu

Smartphony Samsung Galaxy S10+ a Huawei P30 Pro mají na první pohled řadu shodných vlastností i funkcí. V nedávné době se ale ukázalo, že co se rychlosti týče, má Galaxy S10+ před svým konkurentem přece jenom náskok. Prokázal to nejnovější rychlostní test PhoneBuff, v němž se oba smartphony utkaly.

Test, který je ke zhlédnutí na youtubovém kanále PhoneBuff, má jednu specifickou zvláštnost – namísto „lidské síly“ jsou zařízení testována za pomoci speciální mechanické ruky, simulující zacházení uživatele se smartphonem. Celý testovací proces byl u obou smartphonu v zájmu co nejpřesnějšího a nejspolehlivějšího výsledku zopakován. Samsung Galaxy S10+ získal ve výsledku nad Huawei P30 Pro sedmisekundový náskok.

Ve videu byla k testování použita varianta Samsungu Galaxy S10+ s procesorem Snapdragon 855 a 8GB RAM. Ten se v jednom z předchozích testů PhoneBuff ukázal ve srovnání s variantou s procesorem Exynos 9820 jako výkonnější a rychlejší. V žebříčku rychlosti, sestaveném na základě testů PhoneBuff, jednoznačně vede zámořská varianta Samsungu Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10 (taktéž s procesorem Snapdragon) obsadil bronzovou příčku, Huawei P30 Pro skončil na čtvrté pozici. Na pátém místě pak skončil Samsung Galaxy S10 ve variantě s procesorem Exynos. Komplexní srovnání více modelů obou značek, ale i dalších mobilů, najdete například v chystaném porovnání telefonů na portále Vybero.cz.

Huawei vs galaxy fb

Související články

Dnes nejčtenější

.