Zavřít reklamu

Společnost Samsung vybavila svůj nový smartphone Galaxy Fold se 7,3palcovým a 4,6palcovým displejem baterií s kapacitou 4380 mAh. Vzhledem k tomu, že vlajkové lodi mezi smartphony se běžně chlubí bateriemi s kapacitou okolo 4000 mAh, nevyvolala baterie Galaxy Fold žádné extrémní nadšení ani obdiv.

Příliš mnoho uživatelů nejspíš nebude svůj Galaxy Fold po většinu času používat v režimu tabletu, dá se ale předpokládat, že na svém telefonu budou často pracovat v jeho rozložené podobě. Ta má ale vyšší nároky na spotřebu energie, proto je jasné, že se o její kapacitu lidé intenzivně zajímají. Nejnovější zprávy naštěstí ukazují, že se uživatelé v tomto směru nemusí u Galaxy Fold ničeho obávat.

Galaxy Fold již stihli otestovat v řadě redakcí technologických serverů včetně Sammobile. Mezi pozitivní zjištění v rámci tohoto testování patří i fakt, že baterie smartphonu s přehledem zvládne intenzivní volání, prohlížení webu, a práci s telefonem ve složené i rozložené podobě. Zásluhu na tom může mít i to, že je Galaxy Fold osazen procesorem Snapdragon  855 SoC, který je ve srovnání s procesorem Exynos 9820 ze smartphonů řady Galaxy S10 energeticky účinnější.

Redaktoři serveru Sammobile nicméně připouštějí, že pro skutečně objektivní zhodnocení práce baterie bude muset Samsung Galaxy Fold podstoupit ještě řadu další testů včetně porovnání provozu na mobilních datech s provozem při Wi-Fi připojení.

Související články

Dnes nejčtenější

.