Zavřít reklamu

Když společnost Samsung vydala svůj smartphone Galaxy S10, soustředili se všichni pochopitelně nejprve na to, jak přístroj vypadá a co všechno umí, a jen málokdo věnoval pozornost jeho balení. To se ale také dočkalo četných vylepšení, která Samsung provedl v zájmu větší ohleduplnosti k životnímu prostředí. Společnost na novinky ve způsobu balení svých smartphonů upozornila veřejnost prostřednictvím zajímavé infografiky.

Samsung se při balení Galaxy S10 rozhodl nahradit původní plasty ekologicky šetrnějšími  materiály. Došlo také k přepracování krabičky i jejího vnitřku tak, aby na výrobu padlo co nejmenší množství materiálu. Balení předchozích zařízení například obsahovalo několik prvků navíc, zatímco nové balení obsahuje pouze spodní krabičku.

screenshot 2019-04-17 v 19.44.23

Jak na krabičku, tak i na manuál použil Samsung recyklovaný papír a sojový inkoust. Vstřícným krokem vůči životnímu prostředí je také matný finiš nabíječky, který nevyžaduje ochranný plastový film. Výsledkem všech těchto kroků je ekologicky udržitelné balení zcela bez plastů. Podobný styl balení Samsung použil i pro své letošní modely řady Galaxy M a Galaxy A.

Společnost Samsung v souvisejícím prohlášení uvedla, že je pevně rozhodnutá i nadále vyvíjet ekologicky šetrné balicí materiály a podporovat mezinárodní snahu o zlepšení stavu naší planety.

Související články

Dnes nejčtenější

.