Zavřít reklamu

Ať už patříte mezi lidi, co hodně cestují a potřebují rychle nabít veškerá svá zařízení, anebo jste klasičtí domácí povaleči, tak se vám určitě budou hodin dnešní recenzované produkty od Swisstenu. Konkrétně se jedná o rychlonabíjecí adaptéry, které disponují funkcí Qualcomm Quick Charge 3.0 a funkcí Smart Charge. Tyto chytré rychlonabíjecí adaptéry od Swisstenu jsou k dispozici ve dvou „velikostech“, kdy menší disponuje dvěma výstupy a větší dokonce pěti výstupy. Swissten má samozřejmě v nabídce nespočet dalších adaptérů. Těmi se ale v dnešní recenzi zabývat nebudeme a mrkneme se na ty s podporou rychlonabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0. Není na co čekat, vrhněme se přímo na věc.

Oficiální specifikace

Jak už jsem v úvodu zmínil, tak oba dva recenzované adaptéry disponují funkcí Qualcomm Qucik Charge 3.0 Tento rychlonabíjecí USB port je na obou adaptérech jeden, zbytek doplňují klasické Smart Charge USB porty. Rozdíl mezi Quick Charge a Smart Charge je samozřejmě v rychlosti nabíjení, tzn. ve velikosti možného výstupu. V případě výstupu QC 3.0 je to 3,6V – 6,5V/3A, nebo 6,5V – 9V/2A, nebo 9V – 12V/1,5A. Ostatní porty Smart Charge jsou poté schopny dodat dalším zařízením výstup v hodnotě 5V/2,4A. Jak si můžete všimnout, tak i Smart Charge porty se svým způsobem dají považovat za rychlonabíjecí. Klasický výstup jablečného adaptéru je 5V/1A, Smart Charge adaptér je tedy schopný zařízení dodat téměř jeden a půl krát větší proud. Všechny adaptéry od Swisstenu samozřejmě disponují ochrannými čipy, které se starají o to, aby se nepoškodilo vaše zařízení, anebo aby naopak nedošlo k poškození adaptéru. Maximální výkon menšího adaptéru je 30W, větší „pětiportový“ adaptér poté dokáže najednou vydat výkon až neuvěřitelných 50W.

Balení

Balení obou produktů je ze vnějšku velice podobné. Jak už to bývá zvykem, tak balení produktů od Swisstenu je laděno do bíločervené barvy a v tomto případě tomu není jinak. Po stranách krabičky se nachází branding, vlastnosti a specifikace produktu a samozřejmě nesmí chybět návod na použití. Větší adaptér disponuje lehce jinou krabičkou. Pro otevření musíte sundat první vrstvu se specifikacemi. Poté už stačí odklopit klasickou lepenkovou krabici, kde najdete samotný adaptér. V případě menšího adaptéru už se nic dalšího uvnitř balení nenachází, ke většímu adaptéru však Swissten přibaluje jakýsi „prodlužovací“ kabel do zásuvky. Da zásuvky tedy zasunete zástrčku, a poté si samotný adaptér můžete vyvést například na stůl, nebo kamkoliv jinam po pokoji.

Balení menšího adaptéru:

Balení většího adaptéru:

Zpracování

Co se týče zpracování, tak nemám jedinou výtku. Po designové stránce adaptéry působí parádně, jsou perfektně „čisté“ a jednoduše vypadají dobře, v ruce oba dva adaptéry působí robustně. Použitý materiál je samozřejmě plast, avšak nejedná se o nekvalitní produkt, ba naopak. Zpracování adaptérů mi velice připomíná stejné zpracování, jaké používá u svých adaptérů Apple. V případě menšího adaptéru mě lehce překvapila velikost, jelikož jsem jej čekal menší. Na druhou stranu, onen větší adaptér jsem naopak čekal větší, čímž se „skóre srovnává“. Velikost většího adaptéru mě opravdu mile překvapila, jelikož jsem kvůli možnosti dobíjet až 5 zařízení najednou čekal obrovskou cihlu. Adaptér se však perfektně vleze do dlaně a není nikterak veliký. Taktéž se mi líbí řešení v podobě prodlužovacího kabelu. Pomocí něj si totiž adaptér můžete vyvést prakticky kamkoliv a nejste tak odkázáni na to, abyste všechna zařízení používali v okolí jednoho metru od zásuvky. Prodlužovací kabel má dva metry, a když k němu ještě připojíte klasický kabel, dostanete se na vzdálenost až třech metrů. Tento krok byl od Swisstenu opravdu skvělý a jsem rád, že k němu došlo.

Osobní zkušenost

Když si pořídíte rychlonabíjecí adaptér, tak prostě čekáte, že bude rychle nabíjet. S tím jsem počítal i já a musím potvrdit, že to tak doopravdy je. Určitě všichni znáte tu situaci, kdy si výjimečně nedáte po příchodu z práce nebo školy nabíjet telefon. Neočekáváte, že někam dnes půjdete, a tak není nabíjení třeba. Z ničeho nic vám však zavolá kamarád s nabídkou, která se nedá odmítnout. Za půl hodiny má být u vás, vy však nemáte nabité zařízení. Půl hodiny je opravdu krátká časová doba, za kterou se v případě obyčejných adaptérů vaše zařízení dobije na několik málo procent. V případě, že však použijete rychlonabíjecí adaptér od Swisstenu s funkcí Quick Charge 3.0, můžete již po půl hodině odcházet s téměř 100% dobitým telefonem. Dle dostupných informací byste měli být schopni během 35 minut nabít telefon, který by se klasickým nabíjením nabil na 20%, na 80%. To samozřejmě platí i pro všechna ostatní zařízení a nikoliv jen pro telefony. Většina fotografů má například stejný problém s nedobitým fotoaparátem nebo kamerou. V den focení si uvědomí, že nemají nabité baterie. Co teď? Stačí sáhnout po rychlonabíjecím adaptéru. Baterie se sice nemusí dobít „do plna“, rozhodně však budou disponovat větší energií, než kdybyste použili klasický adaptér.

Bohužel, pokud vlastníte iPhone, tak v tomto případě vám rychlonabíjení pomocí těchto adaptérů nebude fungovat. Vaše jablečné telefony se budou nabíjet klasickou rychlostí. Qualcomm Quick Charge 3.0 totiž funguje pouze se zařízeními, které jej podporují – většinou se jedná o zařízení s procesory a čipy od Qualcommu. V případě, že byste chtěli využít rychlonabíjení pro Apple zařízení, musíte využít rychlonabíjení Power Delivery. I tyto adaptéry však Swissten nabízí a dokonce jsme se na ně už podívali v rámci recenze. Recenzi si můžete zobrazit pomocí odkazu níže.

swissten_qc30_fb

Závěr

Rychlonabíjecí adaptéry od Swisstenu jsou parádně zpracované a nejen na cestách dokáží všechna vaše zařízení velice rychle dobít. Ať už sáhnete po menším, nebo po větším adaptéru, tak věřím, že budete spokojeni. Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit oba adaptéry. Jelikož se však nacházíme na magazínu věnovanému společnosti Apple, tak nesmím zapomenou zmínit, že tyto adaptéry s jablečnými telefony nefungují. K rychlonabíjení iPhonů musíte využít adaptéru Power Delivery, který taktéž najdete na stránkách Swissten.eu. K adaptéru si můžete také zakoupit kvalitní oplétané a odolné kabely od Swisstenu, na které jsme se také v rámci recenzi již dívali.

Slevový kód a doprava zdarma

Společnost Swissten.eu si pro naše čtenáře připravila 20% slevový kód, který můžete na oba rychlonabíjecí adaptéry. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „SALE20„. Společně s 11% slevovým kódem je navíc doprava na všechny produkty zdarma. Pokud navíc nemáte k dispozici kabely, tak se můžete mrknout na vysoce kvalitní oplétané kabely od Swisstenu za skvělé ceny.

swissten_qc30_fb

Dnes nejčtenější

.