Zavřít reklamu

Ještě relativně nedávno zněla představa 5G sítí jako hudba vzdálené budoucnosti, nyní je ale příchod této technologie takřka na dosah a připravují se na něj jak operátoři, tak i jednotliví výrobci. Společnost Samsung v nedávné době zahájila masovou produkci 5G modemů a čipsetů, a chce tak zvýšit svůj vliv v mobilním ekosystému.

Společnost Samsung je nejenom největším světovým výrobcem mobilních telefonů, ale také hlavním dodavatelem součástek pro své vlastní konkurenty včetně společnosti Apple. Příchod zařízení, kompatibilních s 5G sítěmi, je pro  společnost Samsung významnou příležitostí, a analytici předpovídají enormní poptávku po příslušných komponentech.

Do výroby v tuto chvíli zamířily hned tři 5G produkty – modem Samsung Exynos 5100 umožní smartphonům připojit se k prakticky jakémukoliv mobilnímu standardu, zatímco model Exynos RF 5500 představuje v jednom jediném čipu podporu pro starší i nové sítě, což prodejcům umožňuje větší flexibilitu v navrhování smartphonů. Třetí produkt nese název Exynos SM 5500 a slouží k vylepšení životnosti baterie u 5G smartphonů, které si budou muset poradit s bohatším obsahem a vyššími přenosovými rychlostmi.

Nedávno se v médiích objevila zpráva o tom, že i společnost Apple vyvíjí úsilí, směřující k produkci 5G iPhonů. Vyskytly se však problémy se společností Intel, která měla příslušné modemy Applu dodávat. Je tedy pravděpodobné, že Intel bude v tomto směru nahrazen Samsungem.

Exynos fb
Zdroj: TechRadar

Související články

Dnes nejčtenější

.