Zavřít reklamu

Smartphony řady Galaxy S10 jsou již nějakou dobu na světě a pomalu přichází čas na druhou letošní vlajkovou loď mezi chytrými telefony z produkce společnosti Samsung. O Samsungu Galaxy Note 10 již vyšlo několik zpráv, odhadů a spekulací. Ty nejnovější, pocházející přímo ze Severní Koreje, naznačují, že by se Samsung mohl vytasit s menší verzí Galaxy Note 10.

Bylo by to vůbec poprvé, co by Samsung vydal dva odlišné modely vlajkových lodí Galaxy Note. Vzhledem k tomu, že Galaxy S10 spatřil světlo světa hned ve čtyřech variantách, není tato možnost nijak nepravděpodobná. Je vcelku možné, že se Samsung, povzbuzen úspěchem Galaxy S10e, pokusí totéž zopakovat se svým phabletem.

Tato novinka má ale jeden háček – podle zmíněných zpráv totiž společnost Samsung nabídne menší verzi svého Galaxy Note 10 jen na vybraných trzích. Dobrou zprávou je, že pokud k vydání menšího Note 10 skutečně dojde, téměř s jistotou se ho dočkají zákazníci v Evropě. Menší model má být určen uživatelům, pro které je manipulace s příliš velkými smartphony nepohodlná. Klasický Galaxy Note 10 by měl být vybaven displejem o úhlopříčce 6,7 palce, u menšího modelu můžeme očekávat úhlopříčku displeje 6,4 palce.

Samsung údajně od svých dodavatelů získává součástky pro každý z modelů zvlášť. Menší verze Samsungu Galaxy Note 10 by mohla najít uplatnění u zákazníků, kteří touží po phabletu, ale nepotřebují masivní displej. O tom, že tato cílová skupina není zanedbatelná, může svědčit úspěch Samsungu Galaxy S10e. Menší sourozenec Galaxy Note 10 by se mohl vyznačovat i o něco nižší cenou.

Je ale potřeba mít na paměti, že se v současné chvíli jedná stále jen o spekulace. Kromě rozdělení na větší a menší model se Galaxy Note 10 možná dočká i 4G a 5G verze.

Samsung galaxy-note-10-concept FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější