Zavřít reklamu

Před několika málo měsíci prolétla některými médii zpráva o tom, že společnost Samsung pracuje na novém Galaxy Tab A. Ten měl nést modelové označení SM-P205. Dnes Samsung oficiálně oznámil příchod zcela nového tabletu, nesoucím totožné modelové označení. Jedná se opravdu o osmipalcový Galaxy Tab A s podporou S Pen.

Novinka nese oficiální název Galaxy Tab A with S Pen 80″. Tablet se pyšní TFT displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a odolností třídy IP68 vůči vodě a prachu. Stylus S Pen hladce zapadá do těla tabletu, takže je jeho nošení naprosto bezproblémové. Podporou S Pen vyšla společnost Samsung vstříc všem uživatelům, kteří toužili po používání stylusu ve spojení s menšími tablety od Samsungu. Nejedná se ale o novější model S Pen, který dostanou zákazníci při zakoupení Samsungu Galaxy Note 9 – není tedy možné stylus použít také jako dálkové ovládání. Stylus ale není třeba vůbec nabíjet.

Nový osmipalcový Samsung Galaxy Tab A je osazen procesorem Exynos 7904  s 3GB RAM a úložištěm o kapacitě 32GB s podporou microSD karet. Tablet je dále vybaven přední 8Mpx a zadní 5Mpx kamerou, USB-C konektorem, nabízí podporu LTE, a o dostatek energie se stará baterie s kapacitou 4200 mAh. Produktová stránka neuvádí, jaká verze Androidu na tabletu běží, s největší pravděpodobností ale půjde o Android Pie s One UI.

Samsung Galaxy Tab A

Související články

Dnes nejčtenější

.