Zavřít reklamu

Kromě nedávno vydaných modelů si v poslední době získal pozornost médií i připravovaný smartphone Samsung Galaxy Note 10. V souvislosti s tímto modelem se v současnosti spekuluje především o tom, že se bude pyšnit designem zcela bez fyzických tlačítek. Příští vlajková loď mezi smartphony od Samsungu by mohla potenciálně postrádat nejen tlačítka pro ovládání hlasitosti, ale také vypínací a Bixby tlačítko. Ovládání Galaxy Note 10 by mohlo spočívat čistě jen v gestech.

Zatím není jasné, jakými konkrétními gesty nebo jinými alternativami Samsung fyzická tlačítka u Galaxy Note 10 hodlá nahradit. Společnost podala několik patentových žádostí, v nichž popisuje stisk okrajů displeje, kterým lze na smartphonu vykonat nejrůznější akce. Tento způsob ovládání není žádnou převratnou novinkou – u telefonu HTC U11 můžeete například stiskem okrajů zařízení spustit aplikaci fotoaparátu. Pro běžného uživatele by ale úplné nahrazení fyzických tlačítek gesty mohlo být drastickou změnou, kterou by si měl výrobce řádně rozmyslet.

Prvky beztlačítkové technologie by mohly obsahovat i některé modely řady Galaxy A – dá se tedy předpokládat, že Samsung bude chtít nejprve tuto technologii otestovat na svých smartphonech střední třídy, než ji plně zavede u jedné ze svých vlajkových lodí. Je ale potřeba mít na vědomí, že vše je zatím ve stádiu spekulací. Podle dostupných zpráv by Samsung mohl svůj Galaxy Note 10 vydat již v srpnu tohoto roku – nechme se tedy překvapit tím, co přinese.

Dovedete si představit ovládání smartphonu výhradně za pomoci gest? Pořídili byste si takový telefon?

Samsung galaxy-note-10-concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.