Zavřít reklamu

Minulý týden byly zveřejněny výsledky benchmarku nejnovějšího skládacího Samsungu Galaxy Fold. Ty definitivně potvrdily, žee severoamerický model Galaxy Fold, který je zároveň i mezinárodní variantou tohoto smartphonu, nebude osazen procesorem Exynos. Ten je přímo dílem společnosti Samsung. Potvrzují se tím spekulace, hovořící o tom, že zmíněná verze Galaxy Fold bude vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 855, který se ukrývá například také v severoamerické verzi smartphonu Samsung Galaxy S10.

Odborníci ze společnosti XDA-Developers provedli důkladnou analýzu kombinace firmwaru mezinárodního modelu Samsungu Galaxy Fold (SM-F900F). V rámci rozboru firmwaru smartphonu odhalili mimo jiné odkaz na SM8150. Jedná se o interní modelové označení procesoru Snapdragon 855. V rámci analýzy se experti z XDA-Developers pokusili najít podobné odkazy na přítomnost procesoru Exynos 9820, tu se jim ale nepodařilo odhalit. První zprávy o tom, že se Galaxy Fold bude prodávat ve dvou variantách, se objevily již letos v lednu. Konkrétně se hovořilo o LTE verzi a 5G s tím, že 5G verze bude s největší pravděpodobností poháněna procesorem Snapdragon 855.

Samsung Galaxy Fold dosáhl v nedávných benchmarkových testech skóre ve výši 3418 bodů u singlecore a 9703 bodů v multicore testu. Samsung Galaxy S10+ s procesorem Snapdragon dosáhl skóre ve výši 4258 bodů v singlecore a 10099 bodů v multicore testu, což znamená, že je – minimálně teoreticky – výrazně rychlejší než Galaxy Fold. Je ale nutné podotknout, že výsledky testů mohly být ovlivněny faktem, že na testovaném Galaxy Fold běžela neoptimalizovaná předběžná verze firmwaru.

Související články

Dnes nejčtenější

.