Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Fold se v Evropě nedočká procesoru Exynos

| | Zdroj
Kategorie:Smartphony
Diskuze

Minulý týden byly zveřejněny výsledky benchmarku nejnovějšího skládacího Samsungu Galaxy Fold. Ty definitivně potvrdily, žee severoamerický model Galaxy Fold, který je zároveň i mezinárodní variantou tohoto smartphonu, nebude osazen procesorem Exynos. Ten je přímo dílem společnosti Samsung. Potvrzují se tím spekulace, hovořící o tom, že zmíněná verze Galaxy Fold bude vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 855, který se ukrývá například také v severoamerické verzi smartphonu Samsung Galaxy S10.

Odborníci ze společnosti XDA-Developers provedli důkladnou analýzu kombinace firmwaru mezinárodního modelu Samsungu Galaxy Fold (SM-F900F). V rámci rozboru firmwaru smartphonu odhalili mimo jiné odkaz na SM8150. Jedná se o interní modelové označení procesoru Snapdragon 855. V rámci analýzy se experti z XDA-Developers pokusili najít podobné odkazy na přítomnost procesoru Exynos 9820, tu se jim ale nepodařilo odhalit. První zprávy o tom, že se Galaxy Fold bude prodávat ve dvou variantách, se objevily již letos v lednu. Konkrétně se hovořilo o LTE verzi a 5G s tím, že 5G verze bude s největší pravděpodobností poháněna procesorem Snapdragon 855.

Samsung Galaxy Fold dosáhl v nedávných benchmarkových testech skóre ve výši 3418 bodů u singlecore a 9703 bodů v multicore testu. Samsung Galaxy S10+ s procesorem Snapdragon dosáhl skóre ve výši 4258 bodů v singlecore a 10099 bodů v multicore testu, což znamená, že je – minimálně teoreticky – výrazně rychlejší než Galaxy Fold. Je ale nutné podotknout, že výsledky testů mohly být ovlivněny faktem, že na testovaném Galaxy Fold běžela neoptimalizovaná předběžná verze firmwaru.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět